Запрошуємо до дискусії щодо перенесення дати проведення Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела» у м. Новоград-Волинський на 24-26 червня

10 Лютого 2016, 2:15

Працівники установ культури міста звернулись до міського голови Весельського Віктора Леонідовича з проханням підтримати ініціативу перенесення дати проведення Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела» на 24-26 червня.

В цьому році свято буде проводитись у тридцяте. Враховуючи такий великий досвід проведення, постійне коло людей, які його організовують і знають всі проблеми, пов’язані з організаційними моментами, є певні висновки і пропозиції. Свято не прив’язане до конкретної дати, не має статус державного, отже має право на зміну дати.

За ці роки організатори «Лесиних Джерел» стикались з наступними проблемами. Ставилося питання ознайомити жителів та гостей міста з творчістю Лесі Українки у виконанні професійних театрів України. І першою перепоною було те, що трупи драматичних театрів в липні йдуть у відпустки повним складом. З тієї ж причини складно запросити на свято професійно-творчі колективи України. Є домовленість з Львівським театром ім. М.Заньковецької про показ вистави «Блакитна троянда» за одноіменним твором Лесі Українки в нашому місті під час свята у червні.

До того ж, складно віднайти учасників Всеукраїнських конкурсів художнього слова та «Животоки» у розпал літніх відпусток.

Також потрібно зауважити, що у свято задіюється багато працівників культури та освіти. Враховуючи вищезазначене, всі ці люди не мають повноцінної відпустки, вони змушені розривати її на частини.

Крім цього, в творчих колективах міста, які задіюються у святі, є учні загальноосвітніх навчальних закладів міста. На літо батьки їх відправляють на літній відпочинок. А в червні всі діти ще у місті.

Все це дало нам право на внесення пропозиції про перенесення дати проведення «Лесиних джерел». При цьому не буде змінюватись тематика свята та його насиченість. І ще червень визначний тим, що в цьому місяці народилася мати Лесі Українки – Олена Пчілка.

З питання, винесеного на громадське обговорення, пропонуємо звертатись у відділ культури міської ради за телефоном: (04141) 5-51-13.
 

Л.В.Заєць,

начальник відділу культури міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія