Засідання комісії з питань топоніміки та культурної спадщини при виконавчому комітеті міської ради

7 Червня 2019, 16:55

7 червня 2019 року під головуванням заступника голови комісії з питань топоніміки та культурної спадщини при виконавчому комітеті міської ради Лариси Заєць (начальник відділу культури і туризму міської ради) відбулося чергове засідання комісії. Згідно з положенням про топонімічну комісію серед інших функцій є погодження вигляду пам’ятників, що розміщуються на території Новоград-Волинської міської ОТГ. Таким чином, члени комісії зібралася задля розгляду питання щодо оновлення пам’ятнику на території села Майстрів Майстрівського старостинського округу, що входить до складу Новоград-Волинської міської ОТГ.

Депутати Новоград-Волинської міської ради виділили з міського бюджету 30 тис. грн. на відновлення пам’ятнику поруч з братською могилою часів Другої світової війни, де поховано 26 невідомих військовослужбовців. Отож, членам комісії з питань топоніміки та культурної спадщини було запропоновано розглянути декілька ескізів пам’ятнику з чорного габро розміром 1,7 м (до 2,0 м) заввишки та шириною 1,2 м. Пам’ятник планується розмістити на бетонному надгробку, а решту пам’ятки вимостити тротуарною плиткою.

В ході обговорення форми пам’ятнику запропоновані до розгляду ескізи не знайшли одноголосної підтримки у членів топонімічної комісії, тому було вирішено взяти паузу на декілька днів задля обмірковування нових пропозицій ескізів форми пам’ятнику із врахуванням висловлених зауважень.

Тим часом, члени комісії з питань топоніміки та культурної спадщини одноголосно підтримали текст, що планується розмістити на пам’ятнику, а саме:

«Тут поховано 26 невідомих військовослужбовців, які загинули в селі Майстрів під час його оборони в липні 1941 р. та визволення в січні 1944 р.

І без імен помолимось за них,

І без імен вони для нас герої».

 

Чат-бот Гаряча лінія