Засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

7 Листопада 2019, 17:27

06 листопада 2019 року у конференц-залі Будинку рад під головуванням першого заступника міського голови Сергія Колотова, за участі в.о. міського голови Оксани Гвозденко, заступника міського голови Анатолія Легенчука, заступника міського голови – начальника фінансового управління міської ради Ірини Ящук, відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, під час якої обговорили реагування на ситуації з поширення інфекційних хвороб та вжиття заходів щодо недопущення розповсюдження інфекційного захворювання – дифтерії.

Також було розглянуто питання про технічний стан внутрішньобудинкових систем газопостачання, газовикористовуючих агрегатів і установок, газових приладів житлових будинків, вентиляційних та димових каналів.

Про реагування на ситуації з поширення інфекційних хвороб та вжиття заходів щодо недопущення розповсюдження інфекційного захворювання – дифтерії доповіли лікар-інфекціоніст КНП «Новоград-Волинське міськрайонне територіальне медичне об’єднання» Віталій Корпач, т.в.о. головного лікаря КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Новоград-Волинської міської ради Людмила Попроцька та завідувачка Новоград-Волинського міжрайонного відділу ДУ “Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України” Наталія Корпач.

Під час засідання доповідачі зазначили, що збудник дифтерії – коринебактерія – може зберігатися у зовнішньому середовищі до 15 діб. Єдиним джерелом інфекції є людина. Хвороба передається повітряно-крапельним шляхом, рідше – через предмети побуту, яким користувався хворий. Інкубаційний період захворювання – від 3 до 10 днів. Перші симптоми дифтерії нагадують ангіну: підвищення температури, біль у горлі, утруднене дихання та ковтання, осиплість голосу. Мигдалики при цьому гіперемовані, вкриті щільним білим налетом. Будь-які спроби самостійно зняти цей наліт марні – мигдалики кровоточать, а наліт з’являється знову. Іншими ознаками дифтерії є збільшення та болючість шийних лімфатичних вузлів, набряк слизової носоглотки та м’яких тканин шиї. Проте найнебезпечнішими для життя ознаками цієї хвороби є ураження нервової системи та серця. Саме ураження серця (міокардит) та нервів (поліневрит) є головною причиною інвалідизації та смерті хворих.
Єдиний спосіб захиститися від дифтерії та запобігти розвитку небезпечних ускладнень – це вакцинація у дитячому віці та ревакцинація у дорослих кожні 10 років.

Якщо дорослому не робили щеплення, то потрібно провести триразову вакцинацію протидифтерійною вакциною. Процедура вакцинації вимагає обов’язкового огляду у сімейного лікаря і є безкоштовною. Пацієнту слід звернутись в амбулаторію загальної практики сімейної медицини і, вакцинувавшись, захистити себе від цієї грізної недуги.

Наразі, за інформацією МОЗ, в Україні низький рівень охоплення щепленнями від дифтерії – 70% вакцинованих дітей, а ось відсоток дорослих, які зробили ревакцинацію, ще нижчий. У 2018 році, за даними лікарів, кожен другий дорослий не зробив необхідного щеплення. До речі, ситуація стає керованою лише коли відсоток вакцинованих складає 95% і більше.

Також запевнили, що дана ситуація взята під контроль та вживаються заходи щодо недопущення розповсюдження інфекційного захворювання – дифтерії в Новоград-Волинській міській об’єднаній територіальній громаді.

Затим було розглянуто питання про технічний стан внутрішньобудинкових систем газопостачання, газовикористовуючих агрегатів і установок, газових приладів житлових будинків, вентиляційних та димових каналів, про що проінформував майстер аварійно-диспетчерської служби Новоград-Волинського відділення АТ «Житомиргаз» Віталій Андрусяк.

Заслухавши дане питання, члени комісії вирішили рекомендувати розпочати розмежування газових внутрішньобудинкових мереж відповідно до графіку наданого Новоград-Волинським відділенням АТ “Житомиргаз” для можливості вирішення в подальшому питання укладання договорів на планове технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем та газових приладів.

 

Чат-бот Гаряча лінія