Засідання виконавчого комітету: огляд деяких ухвалених рішень

11 Січня 2023, 16:01

Цього року ми започатковуємо нову рубрику, в якій розповідатимемо про головні рішення, що ухвалюють на засіданнях виконавчого комітету та сесіях міської ради. 11 січня відбулося чергове засідання виконкому. Серед багатьох поточних питань були три, на нашу думку, найцікавіших. Розпочнімо з бюджету громади.

За поясненнями до рішення “Про внесення змін до бюджету Новоград-Волинської міської ТГ на 2023 рік” ми звернулися до начальника фінансового управління міської ради Ірини Ящук.

Начальник фінансового управління міської ради Ірина ЯщукНачальник фінансового управління міської ради Ірина Ящук

Як вона зазначила, зміни стосуються розподілу міжбюджетних трансфертів, а саме:

 • освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у сумі 120 млн 654 тис. 900 грн на заробітну плату з нарахуванням педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти;
 • субвенції на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції у сумі 1 млн 531 тис. 292 грн на оплату з нарахуваннями педагогічним працівникам інклюзивно-ресурсного центру;
 • іншої субвенції з бюджету Стриївської територіальної громади у сумі 144 тис. 100 грн на заробітну плату з нарахуваннями педагогічним працівникам школи мистецтв та працівникам централізованої бухгалтерії у сумі – 68,1 тис. грн та 76 тис. грн – на заробітну плату з нарахуваннями медичним працівникам позаштатної постійної військово-лікарської комісії при військкоматі.

Після розподілу міжбюджетних трансфертів на засіданні виконавчого комітету відповідні зміни будуть внесені на затвердження сесії міської ради.

Наступне питання – це звіт туристичного центру. Він відбувся вперше за два роки існування цієї новоствореної структури. Звітувала перед членами виконкому директорка туристичного центру Аліна Томаш. Далі текст звіту.

“Комунальний заклад “Новоград-Волинський туристичний центр” створили у квітні 2021 року. Він створений з метою сприяння розвитку туристичної діяльності, реалізації туристичної стратегії та формування позитивного іміджу Звягельської міської територіальної громади.

Туристичний центр виконує функцію візит-центру, який спрямовує туриста до найцікавіших локацій та подій у громаді, надає інформацію про об’єкти туристичної привабливості, туристичні магніти, тематичні екскурсії, культурно-мистецькі заходи та створює індивідуальні маршрути, подорожі чи екскурсії.

Директорка туристичного центру Аліна ТомашДиректорка туристичного центру Аліна Томаш

У 2021 році організували та провели 33 екскурсії для дітей, молоді, сімей військовослужбовців та гостей громади. Загальна кількість охопленої аудиторії – 600 осіб.

У межах проведення Міжнародного свята літератури і мистецтв “Лесині джерела” провели театралізовану екскурсію “Лесиними стежками” для мешканців та гостей свята. Туристичний центр брав участь у Першому муніципальному хакатоні, зокрема в розробці туристичних проєктів з командами з Дніпра та Харкова. Також була налагоджена співпраця з організацією “Байдарка.NV” та спільно організовані тематичні екскурсії – сплави річкою Случ для мешканців громади. У межах Всеукраїнського дня туризму організували екскурсію на літописне Городище з елементами гастротуризму, організований та проведений воркшоп для студентів та учнів старших класів під гаслом “Звягель туристичний: можливості, виклики та перспективи”. Для молоді громади організували велоекскурсію “Подорож по Надслучанській Швейцарії”.

У 2021 році Туристичний центр презентував м. Звягель на Всеукраїнській туристичній виставці “Мандруй Україною” в с. Пирогово Київської області та Всеукраїнському культурно-мистецькому фестивалі ZT-Expo – 2021 в м. Житомир. За участю Туристичного центру були представлені туристичні магніти громади у програмі Лілії Рубан “Мандри Україною”.

Протягом звітного року налагоджено співпрацю з туристичними агенціями: “Анга–Тур”, “Київські фрески”, “Феєрія мандрів” – Київ, “Імперія відпочинку” – м. Рівне і туроператором з м. Одеса.

У 2022 році, у період воєнного стану, задля підтримки емоційного та патріотичного духу мешканців громади, а також для людей, які знайшли прихисток у Звягелі, Туристичний центр організував та провів 54 заходи. Загальна кількість відвідувачів – 6100 осіб.

Популярності набули заходи, які були організовані у Звягельському замку: мистецька акція “Фото на Фортеці”, виставка артплакатів Дениса Літвінова “Гетьманські пензлі” з презентацією гастробренду “Звягельська юшка”, новорічно-різдвяна локація “Особлива зима” та інтерактивна екскурсія для дітей “Диво-професія археолог”, яка проводилась на базі краєзнавчого музею. Також організовано туристично-екскурсійний тур “Золота підкова Львівщини”.

На підтримку ЗСУ Туристичний центр зібрав 28000 грн, за які придбано 4 планшети для 140 батальйону територіальної оборони ЗС України. Крім того, під час проведення заходів Туристичного центру на благодійний рахунок надійшло 10900 грн, які використають на розвиток туристичної галузі.

У 2023 році Туристичний центр планує:

 • систематичне проведення розроблених вуличних екскурсій: “Звягель – історія та сучасність”, “Таємниці Звягельського замку”, “Шляхами Лесі”, “Звягель – край лісової пісні”, “Літописне Городище”;
 • розроблення нових екскурсійних маршрутів;
 • організацію виїзних туристично-екскурсійних турів у різні міста України;
 • туристичну співпрацю з містами-побратимами в Україні та Європі, а також із туристично-інформаційними центрами;
 • затвердження брендбуку міста як туристичної візитівки громади;
 • створення сувенірної лавки;
 • виготовлення інформаційно-туристичних буклетів та рекламно-інформаційної продукції;
 • презентацію туристичного потенціалу громади на всеукраїнських та міжнародних виставках і форумах;
 • інформаційне висвітлення відеопроєкту “Невідомі історії вулиць Звягеля”;
 • щотижневий лекторій “Невідома історія Звягеля”;
 • розроблення та впровадження театралізованого майстер-класу “Відтворення обряду поліського весілля” (на основі українських обрядів, звичаїв та традицій);
 • створення історичної квест-кімнати;
 • облаштування “Туристично-краєзнавчого дворика” на території приміщення туристичного центру;
 • інформаційне висвітлення фотопроєкту “Звягель у світлинах”.

Наприкінці 2022 року за ініціативи управління культури й туризму міської ради, у зв’язку з реформуванням бібліотечної мережі, ухвалено рішення про зміну юридичної адреси Туристичного центру на вул. Героїв Майдану, 13. Тепер Туристичний центр розташовується в окремому приміщенні в центрі міста, і це дає значні перспективи для розвитку установи. Саме тут може бути розміщена сувенірна лавка громади та надаватимуться туристичні послуги. Також вказана будівля стане місцем зібрання місцевих краєзнавців”.

Наступне досить непересічне питання – створення добровільного формування цивільного захисту Звягельської міської територіальної громади.

Ось що про це розповів начальник відділу з питань цивільного захисту Андрій Хромушин.

Начальник відділу з питань цивільного захисту Андрій ХромушинНачальник відділу з питань цивільного захисту Андрій Хромушин

“Кодексом цивільного захисту України визначено, що до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері цивільного захисту належить керівництво створеними ними аварійно-рятувальними службами, формуваннями та спеціалізованими службами цивільного захисту.

Пункт 6 частини 1 статті 22 Кодексу цивільного захисту України говорить, що до сил цивільного захисту належать добровільні формування цивільного захисту.

Добровільні формування цивільного захисту утворюються під час загрози або виникнення надзвичайних ситуацій для проведення допоміжних робіт із запобігання або ліквідації наслідків таких ситуацій, наслідків збройного конфлікту чи терористичних актів, а також для проведення відновлювальних робіт за рішенням органу місцевого самоврядування.

З метою проведення допоміжних робіт із запобігання або ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та широкого залучення громадян до дій, пов’язаних із широкомасштабною збройною агресією Російської Федерації проти України на території Звягельської міської територіальної громади, на засіданні виконавчого комітету підтримали запропонований проєкт рішення й утворили добровільне формування цивільного захисту Звягельської міської територіальної громади”.

Партнерські матеріали із сайту Новоград.Сity

Чат-бот Гаряча лінія