Заступник міського голови Юлія Бондаренко ознайомилася з роботою служби охорони громадського порядку м. Новограда-Волинського

7 Квітня 2016, 22:27

4 квітня 2016 року заступник міського голови Юлія Бондаренко ознайомилася з роботою комунальної установи міської ради «Служба охорони громадського порядку». Для початку було оглянуто приміщення, в якому розміщено службу (вул. Івана Франка, 3). Так, у закладі облаштовано дві палати, окремо для жінок та для чоловіків, а також палата з кріслом для буйних. Крім того, тут знаходиться кімната соціальної допомоги, де незахищені верстви населення та люди, які потрапили в тяжкі життєві обставини мають можливість заночувати чи пожити кілька днів.

Як зазначив керівник служби Володимир Прокошин, раніше заклад працював як витверезник, але у 2000 році витверезники в Україні були ліквідовані. Тоді і постало питання: куди дівати людей, які знаходяться в тяжкій і середній ступені сп’яніння? Володимир Прокошин запропонував створити аналог витверезнику та за тиждень підготував Статут та Положення нової організації. Протягом місяця було створено таку службу допомоги, яка займалася тільки витвереженням. Однак існувала ще організація «Дружинник». Тож, було прийнято рішення об’єднати ці дві організації, на основі Закону України «Про участь громадян у охороні громадського порядку і державного кордону».

Наразі в розпорядженні служби є спеціальний пристрій – алкотестер Алконт 01 сУ, який визначає ступінь алкогольного сп’яніння. Також у штатному розписі служби є фельдшери та молодші медичні сестри, які за необхідності надають першу медичну допомогу любителям «зеленого змія».

Керівник служби детально розповів про роботу організації, про процедуру оформлення любителів «оковитої» і про дії щодо витвереження. Так, після потрапляння до закладу, особа перебуває під постійним наглядом фельдшера або молодшої медичної сестри та чергового. Всі речі, які має особа, описуються згідно протоколу та віддаються людині після «одужання». Також, за правилами, особа має сплатити 40 грн. за надання відповідної медичної допомоги, згідно чого видається чек. Невдовзі планується збільшити плату, піднявши її до 80 грн.

Як зазначив Володимир Іванович: «Наразі забираємо лише тих, хто не може самостійно пересуватися. Так як таких людей, в стані алкогольного сп’яніння, можна легко обікрасти, а деяким необхідно надати медичну допомогу. На такі виклики виїздить бригада швидкої допомоги та черговий і фельдшер служби охорони громадського порядку».

Крім того, служба виконує функції з охорони державних установ, зокрема районної державної адміністрації. З метою забезпечення громадського порядку на території Новоград-Волинського міськрайонного ТМО, на порядок денний пленарного засідання 4-ї сесії міської ради, яке відбудеться 7 квітня, виноситься питання щодо введення 4-х додаткових посад патрульних в структуру комунальної установи. Наразі ж в штатному розписі служби – 20 працівників.

Як зауважив керівник служби охорони громадського порядку Володимир Прокошин, на сьогодні головною проблемою, яка потребує якнайшвидшого вирішення постає питання ремонту даху, якому вже 40 років і який може просто обвалитися. Адже жодного разу не виділялися кошти з міського бюджету на ремонт цієї будівлі. Юлія Бондаренко пообіцяла вивчити питання щодо можливості виділення коштів з міського бюджету для відновлення покрівлі будинку. Адже будівля розташована в центрі міста і, звичайно, повинна мати естетичний вигляд. Слід зауважити, що служба всі роки існування самостійно забезпечує проведення внутрішніх ремонтних робіт, оплату комунальних послуг, купівлю спецодягу для працівників та канцелярських приладів, тощо. Також в розпорядженні служби є велосипеди, на яких пересуваються чергові, що досить зручно та не потребує додаткових матеріальних затрат.

 

Відділ інформації та зв’язків з громадськості міської рад

 

Чат-бот Гаряча лінія