Завершила роботу 46 сесія: які рішення прийняли депутати

23 Лютого 2024, 15:57

22 лютого 2024 року відбулося пленарне засідання сорок шостої сесії міської ради восьмого скликання.

 Перед початком сесії хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх, хто загинув внаслідок російської збройної агресії.

Міський голова Микола Боровець та начальник районної військової адміністрації Іван Туровський вручили почесні нагороди (посмертно) родинам загиблих Героїв.

Орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня нагороджено Івана Сидорчука, а почесним нагрудним знаком Головнокомандувача Збройних Сил України «Комбатантський хрест» – Сергія Мельниченка.

Орденом «За мужність» ІІІ ступеня нагороджено Олександра Баніта, Максима Іванова та Романа Шифрука.

Вічна шана та пам’ять нашим Героям, які віддали свої життя за волю та незалежність України.

Також нашого земляка, відважного Воїна, який навіть попри отримане поранення продовжує боронити нашу державу – Романа Геллера нагороджено «Медаллю за поранення».

Окрім того, Подякою міського голови нагородили Артема Алексєєнка – Звягельського спортсмена за досягнення на міжнародній спортивній арені – ІІ місце у Чемпіонаті Європи з карате та Вадима Рибачка – тренера-викладача з карате ДЮСШ ім. В.П. Єрмакова за багаторічну плідну працю, ефективну підготовку та високу результативність вихованця.

Далі депутати перейшли до розгляду питань порядку денного.

✅ Взяли до уваги звіти старостинських округів Звягельської МТГ, постійних комісій міської ради, голів наглядових та спостережних рад комунальних підприємств та закладів охорони здоров’я. Заслухали інформацію про хід виконання у 2023 році Перспективного плану розвитку послуг щодо забезпечення законних прав та інтересів дітей а Звягельській МТГ на 2019-2026 роки. Детальні звіти будуть окремо розміщенні на офіційних інформаційних ресурсах Звягельської міської ради згодом.

✅Затвердили ряд Програм та Положень.

 • Надзвичайно важливо, що черговою сесією затверджено Комплексну програму підтримки ветеранів війни, членів їх сімей, сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України на 2024-2025 роки, головною метою якої є соціальна підтримка та реінтеграція наших Воїнів до цивільного життя, зокрема, розвʼязання найважливіших потреб та проблем, які виникають у громаді, поєднання зусиль місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій різних форм власності, спрямованих на поглиблення соціального захисту, спільної координації наявних ресурсів для забезпечення соціальних, правових гарантій ветеранів війни, членів їх сімей, сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, підтримка ветеранів у переході з військової карʼєри на цивільну, консолідація ветеранської спільноти, моніторинг та підтримка фізичного і психічного здоровʼя, промоція позитивного образу ветерана, активне залучення місцевої громади до процесу соціальної адаптації ветеранів та зміцненню довіри до неї.
 • Затвердили Положення про надання адресних грошових допомог – відтепер заяви від ветеранів та поранених військовослужбовців розглядаються позачергово.
 • Прийняли рішення затвердити Програму відшкодування різниці в тарифах на централізоване водопостачання та водовідведення КП «Звягельводоканал». Потреба у відшкодуванні виникла у зв’язку з тим, що під час воєнного стану вартість надання послуг для жителів громади залишалась незмінною, проте витрати комунального підприємства значно зросли. Тому метою програми є запровадження єдиного механізму відшкодування різниці в діючих тарифах на послуги централізованого водопостачання та водовідведення економічно обґрунтованим витратам на їх виробництво.
 • Внесено зміни до Положення про Територіальний центр соціального обслуговування, якими передбачається відкриття стаціонарного відділення для людей похилого віку, які є одинокими.
 • Певні Програми, Положення та рішення також зазнали змін.

✅Опісля депутати перейшли до розгляду бюджетних питань.

 • Першочергово – виділення коштів на потреби Збройних Сил України та військових формувань. Таким чином з місцевого бюджету спрямовано майже 17,5 млн грн. На ці кошти військовими частинами буде фінансуватися закупівля БПЛА, комплектуючих до них, амуніції, засобів зв’язку, оптичних приладів. Нагадуємо, що на позачерговій сесії міської ради, яка відбулась 19 січня депутати виділили 21,5 млн грн на потреби ЗСУ.
 • Спрямували кошти на ремонт фасаду музею родини Косачів-Драгоманових до 175-річниці від дня народження Олени Пчілки та на поповнення бібліотечного фонду українською літературою.
 • Кошти виділили також на заклади освіти, а саме: на поточний ремонт спортивної зали у Ліцеї №11, ремонт туалету для хлопчиків у Ліцеї №1, продовження ремонту покрівлі у Ліцеї №4, початок капітального ремонту покрівлі у Гімназії №7, завершення добудови спортивної зали у Наталівці, будівництво укриттів у Гімназіях №2,6,9, які не були реалізовані минулого року, фінансування проектів шкільного громадського бюджету, та на проведення ІІ етапу Всеукраїнських змагань «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги».
 • Погодили й спрямування коштів у сфері соціального захисту, а це санаторно-курортне лікування ветеранів та матеріальна допомога населенню.
 • Підтримали рішення виділення коштів у галузі охорони здоров’я, зокрема: на продовження ремонту укриття у лікувальному корпусі №2 КНП «Звягельська багатопрофільна лікарня», придбання дороговартісної лампи у хірургічне відділення, заплановано розширити відділення комплексної реабілітації, тому виділятимуться кошти на капітальний ремонт частини 3 поверху даного відділення.
 • Також продовжуватимуть незавершені проекти з поточного та капітального ремонту водогонів, колекторів та доріг після укладання нових мереж також заплановано виділити кошти.
 • Виділятимуться кошти на капітальний ремонт будівлі КП «Аптека 217», в приміщенні якої буде розміщено Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю.

Резонансне питання на пленарному засіданні – припинення комунального підприємства «Аптека №217» шляхом його ліквідації. Дане питання викликало багато дискусій як і серед мешканців громади, так і серед депутатів у сесійній залі. Проте, зважаючи на нерентабельність даного підприємства та ще ряду проблем, все ж прийнято рішення припинити його функціонування. Варто також зазначити, що з 20 жовтня 2023 року КП «Аптека №217» не забезпечувала відпуск пільгових медикаментів.

 

Детальніше про бюджетні питання та припинення КП «Аптека №217» розповів міський голова Микола Боровець у програмі «Основні акценти тижня» від 22.02.2024. https://youtu.be/5QSFQhxGyJs?feature=shared

✅ Затвердили перелік майна, закупленого виконавчим комітетом, яке відправлено на потреби 140 батальйону ТРО (в тому числі 100 квадрокоптерів, комплектуючі до них, засоби нічного бачення – тобто те, що потребують ЗСУ для забезпеченя оборони нашої держави).

✅ Прийняли ряд рішень у сфері житлово-комунального господарства та земельних відносин, які здебільшого стосуються майна комунальної власності та оренди й передачі у власність, користування земельних ділянок.

✅ Розглянули звернення депутатів Звягельської міської ади до вищого керівництва держави щодо важливих соціальних питань.

З результатами поіменного голосування депутатів, а також з вищезгаданими та іншими прийнятими рішеннями у встановлений чинним законодавством термін можна ознайомитися на порталі документів офіційного сайту Звягельської міської ради: https://portal.nvrada.gov.ua/

Онлайн-трансляцію пленарного засідання сорок шостої сесії міської ради восьмого скликання можна переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/live/Zvdp2BhRbrk?feature=shared

Чат-бот Гаряча лінія