Здійснено повторний відбір проб питної води з 8 громадських криниць міста

15 Вересня 2017, 14:34

Згідно Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, погодженого Житомирською обласною адміністрацією та Міністерством охорони здоров’я України, Новоград-Волинським міжрайвідділом ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров я України» 30.08.2017 року здійснено повторний відбір проб питної води з 8 громадських криниць міста по вулицях І. Франка,36, Гетьмана Сагайдачного,28-а, Вокзальна,40-б, Дружби,138, М.Вербицького,6, Мякишева,29, Макаренка,20, Богуна,36, які в попередніх дослідженнях не відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» за мікробіологічними показниками.

Згідно результатів дослідження у пробах води з криниць по вулицях Мякишева, 29 та Макаренка,20 знову встановлена невідповідність за мікробіологічними показниками – виявлені загальні колі-форми в 100см³ води (23КУО/дм³ при нормі не більше 1КУО/дм³), що свідчить, що заходи дезінфекції та очистки в них не проводились.

Одночасно повідомляємо, що на обліку в місті є 28 громадських криниць, всі вони обстежені лабораторно Новоград-Волинським міжрайвідділом на протяті року безкоштовно та неодноразово.

У 8-ми криницях періодично виявлялись відхилення, про що повідомлялось раніше.

Згідно п. 1.1 ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» періодичний контроль безпечності води повинен здійснюватись власниками джерел водопостачання. Із 28 криниць міста 20 належать ОСББ в тому числі 3 церковним громадам. 8 безгоспні. Жоден з договорів на здійснення відомчого лабораторного контролю до цього часу власниками не заключений, не дивлячись на неодноразові пропозиції.

Виявлені відхилення та наявність безгоспних криниць становить небезпеку для здоров’я населення міста.

Тож необхідно вирішити питання організації повного лабораторного контролю води із громадських криниць міста, в тому числі підпорядкованих ОСББ, 1 раз на рік та в залежності від санепідситуації на договірній основі.

Л.М. Прохор,

завідувач Новоград-Волинським міжрайонним

відділом ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України»

 

Чат-бот Гаряча лінія