Здобутки житлово-комунальної галузі за 2016 рік та плани на 2017 рік

17 Березня 2017, 6:57

Житлово-комунальне господарство – одна з важливих галузей міського господарства, яка забезпечує життєдіяльність міста, зокрема забезпечення населення, підприємств, установ та організацій необхідними житлово-комунальними послугами.

14 березня 2017 року, напередодні Дня працівників житлово-комунального господарства,  під головуванням заступника міського голови Віктора Шалухіна відбулася прес-конференція з питань житлово-комунальної галузі. В зустрічі взяли участь начальник управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради Олександр Богданчук, директор комунального підприємства Новоград-Волинської міської ради «Новоград-Волинськтеплокомуненерго» Людмила Тодорович, начальник Виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства Алла Левицька, директор комунального підприємства Новоград-Волинської міської ради «Шляхрембуд» Юрій Юсипець,  директор комунального підприємства Новоград-Волинської міської ради «Новоград-Волинськжитлосервіс» Сергій Моісєєв та представники ЗМІ.

Заступник міського голови Віктор Шалухін, який відповідає, згідно з розподілом обов’язків, за житлово-комунальне господарство, зазначив, що Програмою соціально-економічного розвитку міста Новограда-Волинського на 2017 рік, яка затверджена рішенням міської ради від 23.12.2016 року № 197, передбачено обсяги капітального та поточного ремонту доріг, капітального ремонту зовнішнього освітлення, зливової каналізації, світлофорів та турнікетів, заміна пошкоджених та застарілих залізобетонних опор, інше. На всі ці потреби під час одинадцятої сесії міської ради виділено кошти в сумі 13 млн.589 тис.721 грн.

Віктор Шалухін наголосив, що пріоритетним об’єктом 2017 року є будівництво полігону твердих побутових відходів в урочищі Ржатківка (ІІ пусковий комплекс). Нині діюча частина полігону вже майже вичерпала свої можливості, і якщо найближчим часом не продовжити будівництво може виникнути екологічна катастрофа. З метою запобігання виникнення такої ситуації, з міського бюджету  виділено кошти в сумі 745 тис.грн., а також очікується виділення 1 млн. 750 тис.грн. з екологічного фонду державного бюджету. Будівництво другого пускового комплексу першої черги полігону забезпечить розміщення ТПВ на наступні 7-8 років. У разі встановлення на сміттєзвалищі сортувальної лінії чи будівництва сміттєперероблювального заводу, термін експлуатації полігону збільшиться.

У поточному році заплановано капітально відремонтувати 23 дороги міста, перелік яких затверджено двома постійними комісіями міської ради: з питань житлово-комунального господарства та екології, з питань міського бюджету та комунальної власності. Першочергово буде відремонтовано 3 дороги на вулицях Мякішева, Кривоноса та Зелена, так як проектно-кошторисна документація на них виготовлена ще в минулому році.

На сьогоднішній день на капітальний ремонт доріг виділено 7 млн.грн. з міського бюджету. В середньому кошторисна вартість однієї дороги становить 1 млн.грн., тому на виділені кошти вдасться відремонтувати до 5 доріг. На всіх інших запланованих дорогах, відповідно до затвердженого переліку, роботи будуть проводитись після виділення коштів депутатами на наступних сесіях міської ради.

Крім того, буде проведено ремонт під’їзних доріг до багатоповерхових будинків та поточний ремонт близько 40 доріг. У разі, якщо комунальне підприємство «Шляхрембуд» не встигатиме виконувати заплановані об’єми робіт, буде залучатись ще одне підприємство ТОВ «Новоград-Волинські шляхи».

Також, не менш важливим об’єктом є каналізування південно-західної частини міста (вул.Гетьмана Сагайдачного – мікрорайони «Смолка» та «Кар’єр»). Загальна кошторисна вартість проекту – 11 млн.грн. З міського бюджету виділено 1 млн.грн. Вже виготовлено проектно-кошторисну документацію, яка знаходиться на експертизі, після проходження якої буде проведено тендер та визначено виконавця робіт. Якщо виділені кошти будуть освоєні, на розгляд депутатів міської ради буде виноситись питання дофінансування проекту. В той же час, з метою залучення державних коштів на виконання робіт даного проекту, необхідну документацію подано на розгляд до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Про проблеми та перспективи розвитку водопровідно-каналізаційного господарства розповіла Алла Левицька. Серед питань даної галузі, які потребують першочергового вирішення – це встановлення підкачувальної насосної станції в центральній частині міста, що дасть можливість безперебійно постачати воду в багатоповерхові будинки вище третього поверху. Кошторисна вартість проекту – 400 тис.грн. А також, не менш важливим є встановлення даху на фільтрувальній станції, вартість – 442 тис.грн.

Щодо тарифу на водопостачання та водовідведення, то він поки що залишиться на рівні 2016 року і складатиме 19,34 грн. І все ж таки, після затвердження розрахунків, поданих в НКРЕКП, тариф буде переглянуто. Керівник підприємства відмітила, що для отримувачів субсидії, у разі зростання тарифу, сума обов’язкового платежу не зміниться. Із 19 тисяч абонентів водоканалу 8600 користується субсидією.

Основною причиною такого високого тарифу, крім того, що постійно зростають ціни на основні його складові, а це енергоносії, мастильно-технічні ресурси, рівень мінімальної заробітної плати, велику роль відіграє рівень реалізації та споживання води. Станом на сьогодні споживання води знаходиться на дуже низькому рівні через закриття великих підприємств міста (пивзавод, консервний завод, м’ясокомбінат та інші), які були основними споживачами. Раніше при високому рівні реалізації втрати води були менші і населення платило менше. Крім того, раніше тариф для підприємств був значно більшим ніж для населення, а сьогодні він однаковий для всіх.

Наступною своїми здобутками в 2016 році та планами на 2017 рік поділилась директор КП «Новоград-Волинськтеплокомуненерго» Людмила Тодорович: «Наше підприємство входить в п’ятірку найкращих підприємств в Україні  та одне з  перших, а саме 10 жовтня,  розпочало опалювальний сезон,  без заборгованості за природний газ та вчасно отримавши ліміти на використання  природного газу. Всі  котельні  були  запущені  в роботу протягом 1 год. 30 хв. Загалом, вже майже закінчений опалювальний сезон, пройшов з 8 аваріями, які вдавалося ліквідовувати в найкоротші терміни (максимум 10 годин). Тому без тепла взимку ніхто не залишився.

Всього на балансі у підприємства знаходиться  25 котелень, одна з них надана в оренду ПП «Теплодар», чотири котельні переведені на альтернативні джерела опалення, 14 працюють в автоматичному режимі, а решта з операторами. Загальна протяжність теплових мереж 47,4 км, з яких вже замінено на труби попередньоізольовані з пінополіуретановою  ізоляцією  27 км ,  що складає 57% і втрати  на цих  ділянках –  1-2%. Завдяки цьому середні втрати   теплової  енергії  в  мережах  по підприємству  складають всього 5,27% .

З метою раціонального використання теплоенергії, 88% багатоквартирних будинків оснащені лічильниками теплової енергії. На початку січня   придбано ще 22   лічильника,  які  будуть змонтовані  після закінчення   опалювального  сезону 2016-2017 років. Таким  чином підприємство забезпечить   100%  облік  споживання    теплової енергії   у  тих   багатоквартирних  житлових  будинках, де  є технічна  можливість   монтажу  лічильника,  за  винятком 26,  у  яких  відсутні  підвальні приміщення. Мешканцям цих будинків буде запропоновано перейти на індивідуальне опалення.

Плани підприємства на 2017 рік – це реконструкція та модернізація (заміна котлів) котельні (вул.Шевченка, 1), яка обслуговує 689 квартир, а це вся центральна частина міста. Реалізація даного проекту можлива при виділенні коштів з міського бюджету: на реконструкцію – 1,5 млн.грн., модернізацію – 2,2 млн.грн. Поки що на останній сесії депутати міської ради зарезервували 1,2 млн.грн. на заміну котлів та будуть вивчати питання доцільності їх заміни до наступної сесії. За висновками експертів Держгірпромнагляду дані котли не придатні до експлуатації в наступному опалювальному сезоні».

Наприкінці своєї доповіді Людмила Тодорович подякувала всім споживачам теплової енергії, які вчасно сплатили кошти за надані послуги, а також наголосила на необхідності вчасної проплати і надалі, адже від цього залежить як підготується підприємство до наступного опалювального сезону.

Наступним доповідачем став директор комунального підприємства Новоград-Волинської міської ради «Шляхрембуд» Юрій Юсипець, який повідомив, що на балансі підприємства знаходяться всі дороги міста та мережа зливової каналізації міста.

Підприємство вже приступило до поточного ремонту доріг, які після зими знаходяться в незадовільному стані. Ями в деяких місцях досягають 20 см, тому з метою недопущення їх збільшення, вони засипаються щебеневою сумішшю, а в подальшому ці місця будуть заасфальтовані. На ці цілі вже виділено 2 млн.грн.

Сьогодні вже розпочаті роботи з поточного ремонту дороги на вулиці Гагаріна, після чого роботи будуть проведені на вулицях Героїв Крут, Купріна та провулку Купріна.

Також в планах підприємства: до травневих свят за допомогою установки УЯР провести  ямковий ремонт на всіх дорогах, які потребують поточного ремонту, а також відновити дорожню розмітку на дорогах з асфальтним покриттям.

Ще один доповідач, якого було заслухано цього дня,   директор комунального підприємства Новоград-Волинської міської ради «Новоград-Волинськжитлосервіс» Сергій Моісєєв.

Житлосервіс опікується приватним сектором та багатоповерхівками, в яких не створено ОСББ, а це 60 будинків. На балансі у підприємства знаходяться 5 міських кладовищ, парки та сквери, 19 рекламних конструкцій. Крім того, 13 двірників, які перейшли у штат підприємства з 1 січня 2017 року, прибирають місця загального користування.

За останній місяць силами працівників та за допомогою техніки підприємства: проведено кронування дерев на 7 вулицях міста; прибрано міський парк культури та відпочинку, адже незабаром розпочинається сезон циркових вистав та атракціонів; розпочаті роботи з подрібнення пеньків, які залишились після зрізання дерев; вивезено 13 тонн сміття з кладовища по вулиці Чехова; проведено поточний ремонт двохповерхового будинку, який знаходиться на балансі підприємства; відловлено 27 бродячих собак».

Варто відмітити, що з міського бюджету виділено 130 тис.грн. на виготовлення проектно-кошторисної документації проекту «Капітальний ремонт міського парку культури та відпочинку» та визначено два пріоритетних напрямки роботи, які будуть першочергово проводитись – це водовідведення ливневих вод та електропостачання.

Наприкінці зустрічі начальник управління житлово-комунальної господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради Олександр Богданчук наголосив, що з 4 по 14 квітня в місті буде проведена весняна толока, з метою приведення території міста до належного стану до Пасхальних свят.

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія