Заклади дошкільної освіти

У Новограді-Волинському функціонує 12 закладів дошкільної освіти. У них виховується 2436 дітей дошкільного віку. Дошкільною освітою охоплено 100% дітей п’ятирічного віку, дітей від 3 до 6 (7) років – 97%.

 

Назва закладу дошкільної освіти Рік заснування П.І.П. керівника Напрям діяльності Адреса Телефон
ДНЗ №1 „Джерельце“ 1983 Лесик

Вікторія Валеріанівна

Інтелектуального напряму вул. Павла Сірагова, 17а 5-24-86
ДНЗ №2 „Калинка“ 1988 Кузьменко

Лідія Володимирівна

Художньо-естетичного напряму вул. Академіка Лисіна, 24 5-23-54
ДНЗ №4 „Сонечко“ 1963 Башинська

Лідія Олександрівна

Гуманітарно-естетичного напряму вул. Волі, 7а 5-25-86
ДНЗ №5 „Віночок“ 1963 Ткачук

Світлана Ананіївна

Загального розвитку вул. Юрія Глухова, 2 3-52-58
ДНЗ №6 „Дзвіночок“ 1966 Медведчук

Зоя Петрівна

Лінгвістичного напряму вул. Чехова,  2а 3-52-54

5-33-23

ДНЗ №8 „Пролісок“ 1970 Саган

Тетяна Дмитрівна

Загального розвитку вул. Лесі Українки, 54 5-33-48

5-53-03

ДНЗ №9 „Теремок“ 1957 Мисько

Валентина Михайлівна

Загального розвитку вул. Гранітна, 10 3-72-56

 

Сьогодні в місті представлені заклади дошкільної освіти різних типів – загального розвитку, комбінованого та компенсуючого типу. В усіх закладах дошкільної освіти працюють логопедичні пункти, в ДНЗ №№ 4, 6, 14, 16 – логопедичні групи, в яких вирішується питання корекції мовного розвитку. На сучасному етапі задоволено потреби батьків у влаштуванні дітей у групи з вадами мови, зору, опорно-рухового апарату, затримкою психічного розвитку, тубінфікованих і з церебральним паралічем.

Завдання дошкільної освіти в місті реалізує 235 педагогічних працівників. З них 46 % мають вищу освіту, 1 – „Заслужений працівник освіти України“, 4 – „Відмінники освіти України», 5 мають педагогічні звання „вихователь-методист“, 1 – „старший вихователь-методист“.

Актуальним у роботі ЗДО є інтеграція родинного і суспільного виховання, активне залучення членів сім’ї до участі в освітньому процесі закладів. Цікаво і змістовно проходять у закладах дошкільної освіти тижні сім’ї, дні відкритих дверей, дні батьківського самоврядування, родинні вечори, творчі звіти. Здійснюється обмін інформацією та досвідом родинного виховання за допомогою інтерактивних екранів – «Батьківських віконечок». Педагогічні та дитячі колективи дошкільних установ – активні учасники міських заходів, свят.

При інформаційно-методичному центрі управління освіти і науки працюють Клуб дошкільної еліти, Школа педагогічної майстерності, Школа психологічного благополуччя, Школа молодого вихователя. Відкрито Школу творчого методиста з питань удосконалення діагностичних, кооперативних та профільних компетенцій та „Педагогічні студії“ для фахового навчання педагогів рефлексивним умінням.

Зарекомендували себе такі форми інтерактивного навчання педагогів як Ярмарок педагогічних ідей з питань ефективних форм взаємодії з батьками;  педагогічні читання,  ділові та рольові педагогічні ігри тощо. Популярними серед педагогів-„дошкільників“ стали творчі зустрічі з лауреатом премій ім. Лесі Українки, ім. Наталії Забіли поетесою Марією Пономаренко (м. Житомир) та звягельські діалоги під керівництвом наукового консультанта лабораторії психології дошкільника Інституту психології ім. Г.С.Костюка НАПН України, кандидата психологічних наук Ладивір С.О.

Щорічним у Новограді-Волинському є проведення Дня дошкільника як свята, що популяризує діяльність закладів дошкільної освіти в місті, роль вихователів та дошкільного виховання у житті дитини загалом.

 


 

Електронна черга на влаштування дитини в заклади дошкільної освіти м.
Новоград-Волинський, в ІСУО (портал «Електронної реєстрації дітей в ДНЗ»):

https://zt.isuo.org/authorities/preschools-list/id/792

Чат-бот Гаряча лінія