Заклади загальної середньої освіти

У Новограді-Волинському функціонує 11 закладів загальної середньої освіти, а саме:

8 (вісім) загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів та 3 (три) ліцеї.

Ідеологією реформування галузі освіти міста є концепція «Нової української школи». В її основу покладені вісім основних компетентностей, які мають бути сформовані через освіту, необхідні кожній людині для особистого становлення й розвитку, активного громадянства, соціального включення та зайнятості:

–   спілкування рідною мовою (усне та письмове)

З метою ефективного формування цієї компетентності протягом 2016-2017 н.р. наші філологи взяли участь у VІ Всеукраїнському фестивалі «Мій особистісно зорієнтований урок» у м. Вінниця; в обласному семінарі «Методичний стартап «Створення інноваційного освітнього середовища в процесі організації пізнавальної діяльності учнів на уроках української мови та літератури»; у майстер-класі за участю доцента кафедри мов і літератур Київського університету імені Бориса Грінченка, українського лінгвіста, літературознавця, автора понад 50 наукових праць і 70 підручників та посібників, лауреата Міжнародної літературно-мистецької премії імені Г. Сковороди Авраменка О.М.; у майстер-класі українського письменника-прозаїка, критика, літературознавця, голови Київської міської організації Національної спілки письменників України Даниленка В.Г.; для учнів було організовано міжшкільну гру «Що? Де? Коли?» до річниці з дня народження Лесі Українки та свято до міжнародного дня рідної мови «Мова єднання».

–   спілкування іноземними мовами

З цією метою у Новограді-Волинському було здійснено поділ класів на вивчення іноземних мов при кількості учнів не менше 25, проведено міський фестиваль культур англомовних країн, організовано конкурс на кращий кабінет англійської мови, конкурс учнівських відеороликів «Учити англійську – це круто»; заходи у рамках всеукраїнського тижня англійської мови та заходи з нагоди Дня англійської мови в ЗЗСО міста. Також, для молодих учителів англійської мови активно працювала Школа педагогічної майстерності, а наші школярі знову масово взяли участь у Всеукраїнських конкурсах «Пазл», «Гринвіч», «Бульдог», «Орлятко».

–   математичні компетентності та базові компетентності з природничих наук та технологій

У 2016-2017 н.р. запрацювала школа молодого вчителя точних наук, було проведено серію майстер-класів  для учителів математики, численні семінари-практикуми для учителів біології, хімії, географії, успішно пройшла підготовка учнів до науково-дослідницької роботи в МАН (маємо: у міському етапі – 23 учасники, в обласному – 20, із них – 5 переможців, у всеукраїнському – 1 учасник). З метою популяризації вивчення науково-технічних дисциплін започатковано проведення міського свята «День науки».

–   цифрові компетентності

На вимогу часу учнями як на уроках, так і в позаурочній діяльності, широко застосовуються матеріали інтернет-ресурсу (електронні словники,  довідники, енциклопедії). При підготовці до уроків наші школярі можуть використовувати особисті гаджети та шкільну комп’ютерну техніку, оскільки в усіх ЗЗСО налаштовано Wi-Fi-покриття. А вивчення інформатики з 2-ого класу сприяло тому, що сьогодні учень може самостійно визначити придатність і розміри необхідної інформації, використовувати пошукові та дослідницькі стратегії, створювати електронні презентації тощо.

–   здатність навчатися

Протягом 2016-2017 н.р. проведено регіональну науково-практичну конференцію «Розвиток особистості вчителя-новатора в контексті концепції «Нова українська школа», регіональну (не)конференцію mini-Edcamp Новоград-Волинський (32 експерти з Києва, Білої Церкви, Житомира, Новограда-Волинського презентували майстер-класи та тренінги). Тривала співпраця з кандидатом філософських наук, доцентом кафедри управління освітою Національної академії наук державного управління при Президентові України Яциком С.П. Педагоги міста взяли участь у Всеукраїнському форумі «Сучасний стан освіти і науки України. Стратегія розвитку», у І Європейському форумі Новітніх технологій та Інновацій в освіті у м. Кельце (Польща), у всеукраїнських семінарах видавничого агентства «Пірсон», у практичних заняттях для вчителів польської мови в Житомирській області у м. Варшава, у семінарських заняттях у рамках спільного проекту МОН України та Гете-Інституту на базі КЗ «ЖОІППО» ЖОР. Відбулися творчі поїздки педагогів у м. Київ, Харків, Острог та ін. Саме такий підхід – постійного самовдосконалення педагогів є прикладом і основою формування компетентності «здатності навчатися». Вже традиційно наші педагоги використовують різноманітні форми роботи, активні та інтерактивні методи навчання, сучасні технології навчання тощо.

–   соціальні та громадянські компетентності

Формувались ці компетентності через участь у чисельних конкурсах, змаганнях, флешмобах, акціях, квестах, фестивалях: Всеукраїнській військово-патріотичній дитячо-юнацькій грі «Сокіл» («Джура»),  конкурсі на кращого лідера учнівського самоврядування «Я – шкільний лідер – за мною майбутнє», фестивалі обдарованості «Сузір’я талантів», фестивалі Дружин юних пожежних тощо. Було проведено ряд зустрічей з представниками Всеукраїнської благодійної організації АСЕТ; представниками Міжнародного благодійного фонду «Місія в Україну»; із Шовкошитним В.Ф., доктором філософії, професором кафедри політології на тему «Національно-патріотичне виховання молоді». Організовано роботу з громадською організацією «ДрімСтеп» та участь у конкурсі «Житомирський Учнівський Кінофестиваль». Відбувся круглий стіл з патріотичного виховання «Добре діло» та презентація проекту «Захисник України з моєї родини».

–   ініціативність і підприємницькі навички, екологічна грамотність і здорове життя

Уміння генерувати нові ідеї й ініціативи та втілювати їх у життя з метою підвищення як власного соціального статусу та добробуту, так і розвитку суспільства і держави. У цьому напрямку активно працює колектив ЗОШ №5. Завдяки реалізації численних учнівських проектів у школі було утеплено фасад школи, оновлено дах, замінено вікна, освітлення в коридорах та кабінетах. Гордістю колективу школи та міста стало відкриття еколого-натуралістичного парку, що відбулося у листопаді 2016 року. Також у лютому 2017 р. у Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді (м. Київ) відбувся фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище» під гаслом «Збережемо енергію – збережемо Планету». З-поміж більш як 200 надісланих на конкурс робіт до фіналу потрапила і робота творчої групи учнів та вчителів Новоград-Волинської ЗОШ №5.

Щодо екологічної грамотності, розумного та раціонального користування природними ресурсами, у ЗЗСО міста проводяться факультативи «Енергозбереження та зміни клімату», «Сталий розвиток», «Я і енергія». У рамках проведення «Днів сталої енергії у місті Новограді-Волинському» (листопад 2016 р.), за ініціативи відділу муніципальних ініціатив, при підтримці управління освіти і науки відбулися цікаві тренінги, семінари та фестиваль учнівських проектів «Енергоефективність та енергозбереження» серед шкіл міста» (перше місце виборов проект «Срібна мрія – тепла оселя» команди ЗОШ №2». Компетентності здорового способу життя вже традиційно у нас формуються через  спартакіади школярів та вчителів, спортивні свята та квести, проведення Олімпійського тижня, різноманітних спортивних акцій тощо.

–   загальнокультурна грамотність та здатність до самовираження

Формування цієї компетентності, в першу чергу, відбувається через активне використання в освітньому процесі парної та групової форм роботи (це вчить школярів командної роботи). Також у системі виховної роботи кожного закладу освіти передбачені і активно впроваджуються: робота над проектами культурологічної спрямованості, музейна справа, організація учнівського самоврядування, конкурсів індивідуальної та командної участі як шкільного, так і міського рівнів.

 

ЗАКЛАДИ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ МІСТА

НАЗВА ЗАКЛАДУ РІК ЗАСНУВАННЯ АДРЕСА КЕРІВНИК КОНТАКТИ
Ліцей №1 імені Лесі Українки міста Новограда-Волинського

Житомирської області

1912 – прогімназія

1913 – гімназія

1918 – чотирьохрічна школа для бідних євреїв

1921 – семирічна

єврейська школа

1935 – українська неповна школа № 10

1946 – російська школа № 1

1991 – гімназія

2003 – ЗНВО (об’єднання гімназії з ДНЗ № 1)

2009 – НВК «Гімназія імені Лесі Українки – школа I ступеня»

2018-Ліцей №1 імені Лесі Українки

вул. Косачів, 5 Рошка

Юрій Антонович

5-52-51

5-21-57

3-53-90

nwk_@ukr.net

http://nv-nvk.edukit.zt.ua/

Новоград-Волинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2

Житомирської області

1869 – жіноча гімназія

1920 – ЗОШ № 2

вул. І Франка, 19 Гарбовська

Любов Георгіївна

5-70-27

5-24-80

nvsc2@ukr.net

http://nv-school2.edukit.zt.ua/

Новоград-Волинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3

Житомирської області

1869 вул. Соборності, 54 Кобильник

Наталія Петрівна

5-71-93

5-20-50

school-03@ukr.net

http://nv-school3.edukit.zt.ua

Ліцей №4 міста Новограда-Волинського

Житомирської області

1922 – семирічна німецька школа

1944 – українська початкова школа

1981 – середня школа

2018-Ліцей №4

вул. Пушкіна, 44 Сільвертюк Валентина Анатоліївна 5-63-73

3-54-05

directors4@ukr.net

http://nv-school4.edukit.zt.ua/

Новоград-Волинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5

Житомирської області

1934 вул. І. Франка, 30 Капчинська

Лариса Антонівна

5-22-21

5-22-34

znvs5@ukr.net

http://nv-school5.edukit.zt.ua/

Новоград-Волинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 6

Житомирської області

1948 вул. Князів Острозьких, 58 Кирчун

Наталія Миколаївна

5-23-82

5-34-36

directors6@ukr.net

http://nv-school6.zt.sch.in.ua/

Новоград-Волинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 7

Житомирської області

1933 вул. Житомирська,

124

Овдіюк

Віктор Іванович

3-82-09

sc7@nv.zt.ukrtel.net

www.sc-7.narod.ru

Новоград-Волинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 8 Житомирської області 1962 вул. Дружби, 50 Осадчук Наталія Іванівна 3-80-10

super.nvs8@ukr.net

http://nvs8.ucoz.ua

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 9

м. Новограда-Волинського Житомирської області

1921 вул. Гоголя, 9 Мельник

Віктор Кузьмич

5-32-03

5-23-09

5-81-79

school09nv@gmail.com

nvs9.at.ua

Новоград-Волинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 10 художньо-естетичного профілю Житомирської області 1969 вул. Гетьмана Сагайдачного, 215 Федорчук

Володимир Григорович

3-78-58

3-77-07

school10nv@ukr.net

http://school10nv.at.ua/

Ліцей №11 міста Новограда-Волинського

Житомирської області

1994 – ЗОШ № 11

1999 – спеціалізована школа з поглибленим вивченням англійської мови

2003 – колегіум

2018- Ліцей №11

вул. Співдружності, 3/8 Табакова Аліна Олександрівна 3-82-00

3-82-01

nvkolegium@email.ua

http://nvkolegium.gotdns.org

Новоград-Волинська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступеня 1963 вул. Шевченка, 106 Шведюк Людмила Василівна 5-22-58

5-22-78

5-23-67

shkola-lu@mail.ru

Чат-бот Гаряча лінія