Календар церковних свят на березень

4 Березня 2024, 9:04
Перший весняний місяць відкриває для нас, православних, особливий період Великого посту – час нашого духовного підготування до найвеличнішого свята світлого Христового Воскресіння. Цьогоріч Великий піст розпочнеться 18 березня і триватиме до 4 травня. За тиждень до початку постування матимемо Сирний тиждень, або Масляну – з 11 по 17 березня. А на 17 березня припадає Прощена неділя.
В цьому місяці також матимемо дві поминальні суботи: 9 березня (в суботу м’ясопусну) і 30 березня – одну з постових. 25 березня відзначатимемо велике свято Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке входить до числа дванадцяти найбільших свят, встановлених Церквою. А наступного дня, 26 березня, Собор архангела Гавриїла – спільний, загальний день вшанування і прославлення всіх благодіянь, явлень і чудес святого провісника волі Божої.
30 березня вшановуватимемо пам՚ять преподобного Іоана Ліствичника, а в останній день місяця – святителя Григорія Палами та Собор усіх преподобних отців Києво-Печерських.
Нехай Господь за молитвами святих угодників Божих укріплює наші сили, тілесні й духовні, щоби нам надалі торувати наш непростий шлях утвердження правди й боротьби зі злом, який веде нас до перемоги і спасіння.
Чат-бот Гаряча лінія