Міський голова офіційно привітав іноземні делегації та офіційних гостей свята, які прибули на святкування Міжнародного свята літератури і мистецтв „Лесині джерела“

1 Серпня 2016, 2:00

30 липня 2016 року міський голова Віктор Весельський у великій залі Будинку рад гостинно зустрів та привітав під час офіційного прийому з нагоди Міжнародного свята літератури і мистецтв „Лесині джерела“ іноземні делегації та офіційних гостей свята. Цього року у святкуванні взяли участь білоруська делегація з міста Рогачов на чолі з начальником відділу економіки Рогачовського районного виконавчого комітету Завишевим Олексієм Вікторовичем. Офіційну делегацію із Грузії очолив голова Фонду Лесі Українки в Грузії, Почесний громадянин міста Новограда-Волинського Гоголадзе Таріел Шалович. Зарубіжні гості привітали міського голову та всіх присутніх у залі зі святом. Також новоград-волинці отримали найкращі вітання від представників дружніх українських міст – Миргорода, Долини, Коростеня, Баранівки, Олевська.

У вітальному слові Віктор Леонідович зазначив: „… вже другий день у Новограді-Волинському — панує атмосфера поезії та мистецтва, пісні і танцю, продовжується Міжнародне свято літератури і мистецтв „Лесині джерела“. Щаслива доля у нашого старовинного Звягеля – Новограда-Волинського. Щороку у ці святкові дні місто збирає талановитих, неординарних людей з усіх куточків України та зарубіжжя на свято літератури і мистецтв. Всі вони їдуть до нас, щоби вклонитися землі, що народила геніальну поетесу, славетну Лесю Українку, щоб віншувати словами вдячності її нащадків. 

Пам’ять про Лесю Українку свято шанує та береже не одне покоління її земляків. В будинку, де вона народилася вже більше 50 років працює літературно-меморіальний музей Лесі Українки. 

У 1999 році відкрито музей родини Косачів – єдиний в Україні, присвячений життю і творчості членів родини. 

У 1987 році на центральній площі міста урочисто відкрито пам’ятник великій землячці – Лесі Українці, проведено літературні читання та народні гуляння. Це послужило поштовхом до організації у подальшому свята літератури і мистецтв „Лесині джерела“. 

У 1990 році свято набуло статусу Всеукраїнського, з 1994 року і по цей час є Міжнародним святом літератури і мистецтв „Лесині джерела“. 

Важливим є той факт, що за роки проведення – свято зберегло головну мету – розвиток народної творчості Поліського краю у всіх його проявах – фольклорі, мистецтві і літературі, зайняло одне з провідних місць у відродженні духовності українського народу. 

Свято із початку мало у своїй структурі два напрямки: літературно-мистецький та фольклорно-етнографічний. Розвиток першого забезпечувало проведення літературно-наукових конференцій, літературних зустрічей у літературно-меморіальному музеї Лесі Українки, театральних вистав та літературно-мистецьких заходів. Другий напрямок розвивався за рахунок запрошення на свято творчих аматорських колективів та майстрів декоративно-ужиткового мистецтва з усіх регіонів України, згодом – ближнього та далекого зарубіжжя. Загалом, за роки існування свята його учасниками було близько 700 творчих аматорських колективів та більше 1000 майстрів.“ 

Також у своєму виступі міський голова наголосив, що самовіддана любов до Батьківщини та незламність духу, які через все життя пронесла Леся Українка, є тим прикладом служіння Батьківщині, який так необхідний нам сьогодні. Адже і досі на сході України перебувають наші військовослужбовці, які відстоюють територіальну цілісність нашої держави виконуючи свій громадянський обов’язок у зоні проведення антитерористичної операції. Присутні хвилиною мовчання вшанувати пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Потому очільник міста від імені міської влади та всієї громади міста щиро подякував за участь, допомогу і підтримку в підготовці свята. Побажав гостям гарного настрою, приємних та незабутніх вражень під час святкових заходів.

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської рад

 

Чат-бот Гаряча лінія