Не забувайте про заходи безпеки на Великдень

22 Квітня 2022, 20:20

24 квітня віряни Православної Церкви України (ПЦУ), Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ) та деякі деномінації протестантських церков відзначають Великдень.

Воєнний стан, запроваджений в Україні 24 лютого 2022 року, зумовив багато обмежень у повсякденному житті кожного. Зокрема, це стосується і релігійних свят.

Переглянути розклад богослужінь і відповідних особливостей святкувань цього року можна тут:

ПЦУ – https://bit.ly/3Eu6H6h
УГКЦ – https://bit.ly/3uVMjI9

❗ Якщо ви бажаєте відвідати богослужіння на Великдень, не забувайте про заходи безпеки, особливо тепер, коли кожна область України є незахищеною від прямих бомбардувань ворога.
Пам’ятайте:

☝️ Перш ніж упевнено крокувати в церкву на нічну службу, перевірте чи у вашому регіоні зберігається комендантська година і чи не змінився її час. Актуальна інформація є на сайті військової адміністрації області, сайті міста чи ОТГ, а також у їхніх соціальних мережах чи у месенджері Telegram.

☝️ Будьте пильними! Якщо ви проживаєте на території, де ведуться активні бойові дії, не ризикуйте своїм життям і життям рідних, утримайтеся від відвідування богослужіння, долучайтеся до богослужіння онлайн. Докладніше про онлайн-трансляції богослужінь ПЦУ та УГКЦ дізнавайтеся на сайтах церков.

☝️ Стежте за новинами церкви у вашому місті. Час богослужіння може бути змінений відповідно до встановленої комендантської години.

☝️ Завчасно перевірте наявність укриття біля церкви, або ж уточнюйте, чи воно є у самому храмі, щоб ви могли сховатися у разі повідомлення про загрозу авіаудару чи ракетної атаки.

☝️ Не ігноруйте сирени! У жодному разі не сприймайте оголошення про повітряну тривогу як щось звичне, адже ви ніколи не можете прорахувати, чи перебуваєте у безпечному місці. Почули сирену? Негайно йдіть в укриття або користуйтеся правилом двох стін, не забувайте відходити від вікон.

☝️ Будьте уважними до старших рідних. Якщо вони планують піти на богослужіння, упевніться, що це буде для них безпечно. Залишайтеся поруч, щоб допомогти їм за необхідності перейти в укриття.

Ви можете зробити необхідні кроки, щоб вберегти своє життя і життя своїх близьких. Не нехтуйте рекомендаціями, уважно стежте за ситуацією.

Центр громадського здоров’я України

Чат-бот Гаряча лінія