Рекомендації з догляду за пацієнтом з COVID-19 у домашніх умовах

15 Липня 2020, 10:16

Якщо хтось із ваших близьких захворів на COVID-19, але не потребує госпіталізації, про цю людину слід піклуватися вдома. Проте важливо дотримуватися деяких рекомендацій, аби самим залишатися здоровими й зробити одужання хворої людини максимально комфортним.

 Пацієнт має перебувати у приміщенні, яке добре провітрюється.

 Нехай за ним доглядає одна людина, яка не входить у групу ризику, всім іншим відвідування забороняється. Ця людина повинна носити медичну маску, коли перебуває з хворим в одній кімнаті.

 Найкраще помістити хвору людину в окрему кімнату, якщо такої можливості немає, інші члени родини чи мешканці повинні дотримуватися дистанції не менше метра, спати в окремому ліжку.

 Якщо захворіла мати, яка годує дитину грудьми, вона може продовжити це робити, але слід надягати медичну маску і мити руки перед контактом із дитиною.

 Загальні приміщення (кухня, ванна кімната) мають також добре провітрюватися, тримайте вікна відчиненими.

 Після контактів із хворим чи тим, що його оточує, слід ретельно мити руки з милом або використовувати антисептик. Витирати їх одноразовими серветками чи забезпечити кожну людину власним рушником, який треба регулярно змінювати.

 Під час кашлю, чхання та нежитю треба використовувати одноразові серветки. Якщо вони тканинні – їх слід ретельно прати після використання.

 Перед контактом із біологічними рідинами хворого треба надягнути одноразові медичні рукавички, бажано нітрилові. До і після їх використання помити руки.

 Рукавички, маски, інші відходи після догляду за пацієнтом слід покласти в поліетиленовий пакет із застібкою і тримати в тому самому приміщенні до утилізації.

Зубні щітки, посуд, постільна білизна у хворого мають бути індивідуальні. Посуд після використання пацієнтом слід ретельно мити з мийним засобом.

 Поверхні, які оточують хворого (стіл, стільці, тумбочки), необхідно щодня мити і дезінфікувати. Те саме стосується спільних приміщень – ванни, туалету.

 Одяг, постільну білизну, рушники, які використовує хворий, треба прати зі звичайними засобами для прання, температура в машині – 60-90 градусів.

Усі, хто має симптоми COVID-19, мають залишатися вдома, доки клінічні чи лабораторні тести не покажуть відсутність хвороби. Раніше ми розповідали про те, хто має право на безоплатний тест на COVID-19 https://bit.ly/3dtvQz3.

 

 

НСЗУ для пацієнта

 

 

Чат-бот Гаряча лінія