Служба у справах дітей відстоює житлові і майнові права дітей

22 Березня 2024, 11:38

Часто буває так, що молоді сім’ї хочуть покращити житлові умови та звертаються до установ банку з метою взяття кредиту під заставу нерухомого майна. Проте, не завжди мають можливість своєчасно сплатити банківській установі кошти взяті під заставу. І тоді банк звертається з позовом до суду щодо звернення стягнення на предмет іпотеки, а саме на житловий будинок в рахунок погашення заборгованостей за кредитним договором шляхом проведення прилюдних торгів та примусового виселення із займаного житлового приміщення всіх членів сім’ї у тому числі неповнолітніх дітей.

Проте, захист житлових і майнових прав дітей закріплено на рівні держави.

Служба у справах дітей Звягельської міської ради як представник органу опіки та піклування виступає на захисті прав дитини та забезпечення її  права на проживання у відповідному житловому приміщенні згідно з чинним законодавством. Стаття 47 Конституції України гарантує кожному право на житло. Ніхто не може бути примусово позбавлений житла інакше як на підставі закону за рішенням суду.

Так, 21.03.2024 року головний спеціаліст-юрисконсульт служби у справах дітей Звягельської міської ради Інна Пелешок взяла участь у судовому засіданні Житомирського апеляційного суду, яке стосувалося питання виселення неповнолітніх дітей з житлового приміщення, яке знаходиться під іпотекою. Розглянувши апеляційну скаргу банку та обґрунтування представника органу опіки та піклування судом було прийнято рішення відмовити банківській установі у задоволенні вимог щодо виселення дітей, тим самим забезпечити їх законне право на захист житлових і майнових прав дітей.

У разі інформації про випадки, які можуть свідчити про порушення прав дітей просимо звертатися до служби у справах дітей Звягельської міської ради за адресою: вул. Шевченка, буд.20, м. Звягель.

Чат-бот Гаряча лінія