Заступник міського голови Оксана Гвозденко взяла участь у відкритті виставки про польську родину, яка рятувала євреїв під час нацистської окупації

29 Листопада 2017, 7:41

28 листопада 2017 року у Краєзнавчому музеї міста Новограда-Волинського відбулось офіційне відкриття документальної фотовиставки «Самаритяни з Маркової», присвяченої героям-полякам, які віддали свої життя, рятуючи євреїв під час окупації Польщі в період Другої світової війни.

Серед запрошених участь у заході взяли заступник міського голови Оксана Гвозденко, в.о. начальника відділу культури і туризму міської ради Леся Адамович, в.о. керівника установи, ІІ секретар Генерального Консульства Республіки Польща у Вінниці Войчєх Мрозовські, голова міського товариства єврейської культури «Відродження» Лев Хунович Майстер, голови та представники громадських організацій і товариств польської та єврейської культур, молодь, небайдужі мешканці та гості міста.

Від імені міської влади до присутніх звернулась заступник міського голови Оксана Гвозденко, яка зокрема зазначила: “На нашій звягельській землі живуть представники багатьох національностей, і відчувають себе, як удома. Адже українці поважають культуру та звичаї кожного народу. Українська історія також багата на великі й героїчні моменти. У нас багато спільного. Тому, такі заходи є досить вагомим кроком до єднання польської та української громади, духовного збагачення, насамперед підростаючого покоління, утвердження в свідомості патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого. Я щиро дякую вам за спільну та плідну працю, самовідданість і подвижництво, за відданість своїм національним традиціям. Зичу вам міцного здоров’я, достатку, миру, щедрої долі та подальших успіхів в усіх справах і починаннях”.

Після виступів учасники заходу переглянули документи та фото, представлені на виставці, які розповідають про трагічну історію родини Вікторії та Юзефа Ульмів, яка у часи окупації в 1944 році переховувала євреїв. Це і стало трагедією для всієї родини. Гітлерівці вбили всю сім’ю Юзефа, його дружину Вікторію, їхніх шістьох дітей та вісьмох євреїв, яких переховувала сім’я. Це було зроблено на пострах іншим польським сім’ям, але попри це поляки і надалі переховували євреїв. Саме ця героїчна історія стала поштовхом до створення в місцевості Маркова, де вони проживали, Музею поляків, котрі віддали своє життя, рятуючи євреїв під час окупації Польщі нацистами у період Другої світової війни.

У Краєзнавчому музеї міста Новограда-Волинського виставка працюватиме до 8 грудня 2017 року.

Організатор виставки – Генеральне Консульства Республіки Польща у Вінниці, співорганізатори – Краєзнавчий музей міста Новограда-Волинського та Об’єднання громадян польського культурно-освітнього товариства імені Юліана Люблінського.

 

Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія