Звягельська громада продовжує зміцнювати звʼязки з європейськими партнерами

19 Грудня 2022, 9:53

 

Представники міської влади і бізнесу Звягеля взяли участь у конференції «Наукове Підляшшя – інтернаціоналізація підляських малих та середніх підприємств», яка відбулася 29-30 листопада 2022 року у м. Ломжа (Польща). Разом з польськими, грецькими, італійськими, нідерландськими і турецькими колегами учасники шукали відповідь: як розвивати високорентабельний бізнес на науковій основі та налагоджувати міжнародне партнерство для досягнення спільних цілей економічного розвитку?

Проведення такої конференції стало можливим завдяки фінансуванню Європейського Союзу та уряду Німеччини в межах програми міжнародної технічної підтримки EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП, яку в Україні реалізує німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit GIZ Ukraine GmbH.

Громаду Звягеля презентувала заступниця міського голови Ірина Гудзь з командою та представниками місцевого бізнесу з сільськогосподарської, харчової, меблевої, швацької, дорожньо-будівельної, ресторанної, розважальної і туристичної галузей та сфери обслуговування.

У відкритті конференції також взяли участь Державний секретар Міністерства фондів розвитку та регіональної політики Польщі Яцек Жалек, мер міста Ломжа Маріуш Хшановський, проректор Міжнародної академії прикладних наук у місті Ломжа Анджей Борусевич, президент Польської агенції розвитку підприємництва Даріуш Будровський, а також представники наукових установ Польщі та Італії.

«Сама природа спонукала Звягель для розвитку бізнесу: і географія, і логістичні шляхи, і багаторічний досвід функціонування місцевих підприємств, і головне – людський потенціал, – усе це робить нашу громаду привабливою для міжнародної співпраці», – зазначила пані Гудзь під час презентації інвестиційного потенціалу Звягельської громади. У своїй промові вона також підкреслила необхідність збалансованого розвитку як малого та середнього, так і великого бізнесу в громаді.

Промислові інвестиційні майданчики громади Звягеля можуть стати гарною основою для розширення виробництв наших західних партнерів та створення нових робочих місць.

«Для швидкого проривного зростання український бізнес потребує дешевих фінансових ресурсів, якими можуть бути іноземні інвестиції. Не менш важливою складовою високого рівня прибутковості бізнесу є також технологічний розвиток та співпраця з наукою», – під час виступу зазначив Микола Андрущенко, співвласник та керівник меблевої компанії «Garant» зі Звягеля.

Представники урядових інституцій Польщі представили спектр можливостей для реалізації проєктів транскордонного партнерства та наголосили на тому, що вбачають перспективним шлях поєднання наукового потенціалу з креативністю бізнесу у створенні продукції з високим рівнем доданої вартості.

Під час відвідування Інституту харчових технологій з лабораторією при Академії прикладних наук у Ломжі учасники делегації ознайомилися із системою підготовки кадрів для місцевих підприємств та участю міської влади у цьому процесі. Корисним і повчальним був візит до Муніципальної компанії водопостачання та каналізації, а також до компанії Domel (виробник вікон та дверей).

Це вже третій візит до європейських міст-партнерів, під час яких делегація Звягеля досягла цілей:

🔸встановила ділові контакти з представниками польського бізнесу в м. Ломжа

🔸ознайомилася з кращими практиками та досвідом побудови діалогу і взаємодії місцевої влади з мікро-, малим і великим бізнесом.

🔸вивчила досвід польських партнерів у забезпеченні місцевого бізнесу кваліфікованими кадрами.

🔸презентувала інвестиційний потенціал Новоград-Волинської громади з метою пошуку бізнес-партнерств і залучення інвестицій.

Про візит у Банську Бистрицю (Словаччина) – тут 

Про візит у Белхатув (Польща) – тут

Довідкова інформація:
Форум економічної співпраці польських та українських міст-партнерів був організований Звягельською міською радою. Захід став можливим завдяки підтримці програми міжнародної допомоги «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яка спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Мета програми – створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств, підтримка інновацій та стимулювання експорту, що є шляхом до сталого й рівномірного економічного зростання.

Детальніше: www.eu4business.org.ua

Переглянути інвестиційний відеоролик: https://youtu.be/d2_puwl0l-k

#eu4business, #MovingForwardTogether, #sme_support_EU_GIZ, #city_support_EU_Germany_GIZ

Чат-бот Гаряча лінія