Інформація про екологічну ситуацію в громаді

Однією з найбільш чутливих сфер для кожної людини є екологія. Вона безпосередньо впливає на наше здоров’я та якість життя.

Сьогодні як ніколи глобальний екологічний стан погіршується, тому багато зусиль світової спільноти спрямовано на збереження та покращення екологічної ситуації. Значна увага приділяється моніторингу стану довкілля.

Зокрема, управління житлово-комунального господарства та екології Звягельської міської ради працює над збереженням довкілля та покращенням екологічної ситуації в громаді.

Розпочато роботу з висвітлення відкритих даних з моніторингу довкілля для:

  • розуміння громадянами стану довкілля, в якому вони живуть, працюють та відпочивають;
  • зміни ставлення і поведінки мешканців на побутовому рівні.

Стан водних ресурсів

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 80% усіх захворювань людини зумовлені поганою якістю питної води. В Україні майже 80% населення забезпечені питною водою з поверхневих джерел, зокрема, майже 75% – із Дніпра. Тому відкриті дані якості питної води є надзвичайно важливими для кожного українця.

Стан атмосферного повітря

Забруднене повітря спричиняє безліч передчасних смертей щороку та зменшує тривалість життя загалом.

Щорічно в атмосферу нашої країни потрапляє понад шість мільйонів тонн шкідливих речовин і вуглекислого газу.

Головними забруднювачами залишаються промислові підприємства. Збільшення кількості автомобілів на дорогах є другою причиною збільшення шкідливих викидів.

Активісти з Дніпра запустили першого в Україні екобота SaveEcoBot, що дає доступ до цих даних в кілька кліків, а також можливість підписки на будь-яку область України, конкретне підприємство або оновлення записів у відповідному реєстрі. Бот швидко повідомляє про будь-які зміни стосовно обраної інформації.

Дані про якість повітря в поєднанні з ботом дасть змогу відслідковувати показники та залучати відповідні органи, якщо помічені певні перебільшення.

Поводження з відходами

Щорічно середньостатистичний громадянин викидає на смітник близько 250 кг побутових відходів, більшість з яких згодом потрапляє на стихійні сміттєзвалища. Проте щонайменше 50 кг цього непотребу можна здавати до пунктів прийому вторинної сировини.

Міністерство екології та природних ресурсів України створило мапу з пунктами прийому втор сировини (https://recyclingpoints.org/). Також з допомогою цієї карти громадяни можуть інформувати уряд про наявність стихійного сміттєзвалища.

Щоб небезпечні відходи були правильно утилізовані, на мапі додано шар з інформацією на основі відкритих даних реєстру ліцензіатів щодо поводження з небезпечними відходами.

Звягельською міською радою у 2021 році створено відділ благоустрою та екології при управлінні житлово-комунального господарства та екології. На території Звягельскої міської територіальної громади працює інспекція благоустрою, яка забезпечує належний контроль санітарного стану громади, також рішенням сесії міської ради затверджено Правила благоустрою від 09.06.2022 № 536 (https://portal.nvrada.gov.ua/24912-2/).

Закликаємо всіх небайдужих громадян які стали свідками дій, що зашкоджують навколишньому природному середовищу, повідомляти:

  • відділ благоустрою та екології – (04141) 3-54-46;
  • інспекцію благоустрою – (04141) 3-54-45;
  • Державну екологічну інспекцію Поліського округу – (0412) 46-49-54 та (068) 717-03-34.

Вдячні всім небайдужим громадянам за охорону довкілля та за свідому громадську позицію.

Тримаймо стрій!

 

Чат-бот Гаряча лінія