Стан повітря

За результатами участі у програмі підтримки громади «Робота з екологічними даними громадами: створення, моніторинг, аналітика, інформування», організатором якої була громадська організація «SaveDnipro», Звягельська громада безкоштовно отримала дві станції моніторингу якості повітря SaveEcoSensor 3.0, які встановлено в місті Звягель:

  1. вул. Шевченка, 16 (https://www.saveecobot.com/station/22254);
  2. вул. Дружби, 50  (https://www.saveecobot.com/station/23494).

Для того щоб дізнатися рівень забруднення атмосферного повітря (якість повітря) у місті Звягель, необхідно обрати відповідну станцію моніторингу на мапі за посиланням: https://www.saveecobot.com/maps.

У SaveEcoBot рівень забруднення повітря визначають за індексом AQI PM2.5, тобто за стандартною формулою від Агенції з охорони довкілля США, яка враховує накопичувальний характер впливу і розраховує індекс за останні 12 годин. PM2.5 – це такі маленькі тверді й надзвичайно небезпечні часточки пилу, які на додачу не мають ані кольору, ані запаху та невидимі для людського ока.

SaveEcoBot — це проєкт організації «Save Dnipro», найпопулярніший агрегатор екологічних даних про забруднення, забруднювачів та інструменти захисту довкілля й громадського здоров’я.

Його основні функції — моніторинг якості повітря зі сповіщеннями про перевищення норм, підготовка скарг на забруднення. Окрім чат-ботів SaveEcoBot включає мапу забруднення. На ній є різні шари: індексу якості повітря та радіаційного фону. Є і шар пожеж, як одного з чинників забруднення повітря.

Працюємо надалі над покращенням екологічного стану громади.

 

Чат-бот Гаряча лінія