Інформація щодо річок та струмків на території Звягельської МТГ
Інформація щодо якості питної води КП ЗМР Звягельводоканал за квітень 2023
Інформація щодо якості питної води КП ЗМР Звягельводоканал за травень 2023
Інформація щодо якості питної води КП ЗМР Звягельводоканал за червень 2023
Інформація щодо якості питної води КП ЗМР Звягельводоканал за липень 2023
Інформація щодо якості питної води КП ЗМР Звягельводоканал за серпень 2023
Інформація щодо якості питної води КП ЗМР Звягельводоканал за вересень 2023
Інформація щодо якості питної води КП ЗМР Звягельводоканал за жовтень 2023
Інформація щодо якості питної води КП ЗМР Звягельводоканал за листопад 2023
Інформація щодо якості питної води КП ЗМР Звягельводоканал за грудень 2023
Інформація щодо якості питної води КП ЗМР Звягельводоканал за січень 2024
Інформація щодо якості питної води КП ЗМР Звягельводоканал за лютий 2024
Інформація щодо якості питної води КП ЗМР Звягельводоканал за березень 2024
Інформація щодо якості питної води КП ЗМР Звягельводоканал за квітень 2024
Інформація щодо якості питної води КП ЗМР Звягельводоканал за травень 2024
Інформація щодо якості питної води КП ЗМР Звягельводоканал за червень 2024
Інформація щодо якості питної води КП ЗМР Звягельводоканал за липень 2024
Інформація щодо якості питної води КП ЗМР Звягельводоканал за серпень 2024
4-5 жовтня в м. Звягель відбулася науково-практична конференція: «Малі річки: кліматичні та екологічні виклики», яка була присвячена порятунку малих річок України, зокрема річки Случ як основного джерела водопостачання та рекреаційної зони міста Звягель.
Ініціатором проведення конференції став Звягельський міський голова Микола Боровець. У заході брали участь представники Державного агентства водних ресурсів, Асоціації міст України, Держгеонадра, підписанти Угоди – мерів Схід, керівники районної державної адміністрації, територіальних громад, депутатський корпус Звягельської міської ради, громадські організації, провідні науковці, заклади та установи у сфері екології та природних ресурсів. Серед учасників конференції (науковий рівень) – Вінницький національний аграрний університет; факультет лісового господарства та екології Поліського національного університету; кафедра біоресурсів аквакультури та природних наук Поліського національного університету; Державний університет «Житомирська Політехніка»; Харківський національний університет міського господарства ім. О. М. Бекетова; Інститут водних проблем і меліорації НААН; Національний університет водного господарства та природокористування, м. Рівне.
Конференція проходила у форматі круглого столу, де учасники представляли свої напрацювання та дискутували щодо вирішення проблем малих річок України. Широка географія учасників конференції (майже 220) свідчать про актуальність та важливість цієї теми.
Усім присутнім було презентовано відео про стан річки Случ, яка є основним джерелом водозабезпечення міста Звягеля.
Варто відмітити, що для ефективного захисту малих річок України необхідна співпраця всіх зацікавлених сторін. Громада повинна бути зацікавлена в захисті малих річок, оскільки вони є важливим джерелом води, відпочинку та туризму. Наука повинна розробляти ефективні методи охорони малих річок. Держава повинна забезпечити фінансування заходів з охорони малих річок. Тільки за умов такої співпраці можна досягти успіху у вирішенні проблем, пов’язаних з охороною малих річок України.
Матеріали науково-практичної конференції: «Малі річки: кліматичні та екологічні виклики» опубліковані у збірнику: «Малі річки: кліматичні та екологічні виклики»
Також 4 жовтня, над вирішенням проблем річок України, зокрема, річки Случ працювали під час виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, що відбулося у Звягелі https://info.nvrada.gov.ua/tema–pokrashhennya–stanu…/ .
Спільними зусиллями – до покращення стану головної водної артерії громади – річки Случ!