Нові шляхи підтримки ініціатив зі зберігання відновлюваної енергії в українських громадах під час війни обговорили під час онлайн заходу

15 Червня 2023, 14:39

Нові шляхи підтримки ініціатив зі зберігання відновлюваної енергії в українських громадах під час війни обговорили під час онлайн заходу «На шляху до Конференції з відновлення України: Інвестування у відновлювану енергетику під керівництвом громади для зеленої та стійкої реконструкції України».

Йшлося про потенціал громад бути надійними партнерами для інвестицій та співпраці з міжнародними фінансовими установами (МФУ) та приватними інвесторами.
Серед спікерів Люк Купер – доцент, науковий співробітник Групи дослідження конфліктів та громадянськості при LSE IDEAS – аналітичному центрі зовнішньої політики LSE, Павел Білек – старший консультант у Berlin Economics, заступник керівника проєкту Low Carbon Ukraine, Олександр Лисенко – Сумський міський голова, Андрій Мартинюк – виконавчий директор ГО “Екоклуб” та представниця НЕФКО.
Міський голова Микола Боровець коротко запрезентував присутнім Звягельську громаду, ознайомив із напрацюваннями щодо встановлення сонячних станцій на комунальних закладах та плани на майбутнє із розвитку альтернативного енергозабезпечення.
Завдяки коштам, зібраним міжнародним донором у співпраці з ГО “Екоклуб” встановлено сонячну електростанцію потужністю 32 кВт для місцевої лікарні вартістю 948 тис. грн, що допомогло забезпечити першочергові потреби в електричній енергії та значно скоротити викиди СО2. СЕС вже виробила 15 тисяч КВт.
В рамках спільного проекту від ГО “Екоклуб” та ГО «Екодія» громада розпочала розробку довгострокової Програми розвитку відновлюваних джерел енергії, а також встановлення сонячної електростанції на даху місцевого садочку для забезпечення сталого функціонування басейну круглий рік, а також зниження споживання електроенергії на 50%. Вартість проекту понад 1,5 млн грн.
З міського бюджету виділили 6 млн грн місцевому водоканалу на встановлення сонячної електростанції орієнтовною потужністю 150 кВт*год для заміщення споживання електричної енергії із зовнішньої мережі на очисних спорудах каналізації.
З ГО «Екоклуб» розробили попереднє техніко-економічне обґрунтування по встановленню теплових насосів на об’єктах центрального теплопостачання.
Працюємо над тим, щоб відійти від традиційних джерел енергії, зокрема газу. Нас також цікавить перехід на біомасу з деревини, запровадження системи роздільного збору та утилізації сміття.
Ми обираємо ВДЕ тому що це економія коштів, енергобезпека громади та екологія.
Як зазначив міський голова Микола Боровець: «За відновлювальною енергетикою майбутнє нашої громади. Зараз стоїть завдання оцінити переваги використання енергії сонця, вітру, теплових насосів, біомаси реалізувавши невеликі локальні проекти, а потім в залежності від отриманих переваг того чи іншого ресурсу мультиплікувати на всю громаду».
Громада зацікавлена не тільки в донорських коштах, а й залученні інвесторів. Очікуємо інноваційні пропозиції та запрошуємо бізнес до співпраці.

Чат-бот Гаряча лінія