11708, Житомирська обл., м. Новоград-Волинський, вул. Шевченка, 31
Тел. (04141) 3-55-62
Служба Телефон Довіри діє за номером 1507 та 0677711507
Пн, Вт,Ср, Чт
з 8:00 до 17:15
Пт з 8:00 до 16:00
Обід з 12:00 до 13:00
Основними завданнями Новоград-Волинського міського центру соціальних служб є:
Основна мета діяльності Новоград – Волинського міського центру соціальних служб полягає у створенні соціальних умов для життєдіяльності, гармонійного та різнобічного розвитку сімей, дітей і молоді, захист їхніх конституційних прав, свобод і законних інтересів, задоволення культурних і духовних потреб.
Основними принципами діяльності центру є:
Директор – Котова Олена Миколаївна
Повідний фахівець із соціальної роботи – Бугаревич Оксана Юріївна
Повідний фахівець із соціальної роботи – Карпінська Анна Григорівна
Повідний фахівець із соціальної роботи – Демкова Людмила Анатоліївна
Повідний фахівець із соціальної роботи – Літвинчук Оксана Володимирівна
Провідний практичний психолог – Трояновська Ніна Володимирівна
Фахівець із соціальної роботи міського центру соціальних служб – це працівник, що має необхідну фахову підготовку та кваліфікацію, спеціалізується на здійсненні соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю, які опинилися у складних життєвих обставинах та проживають у закріпленому за ним мікрорайоні міста.
Відповідальна за КП при пологовому, відповідальна за соціальну роботу з сім’ями, діти яких перебувають в школі-інтернат, відповідальна за напрямок протидії насильства в сім’ї та гендерної рівності.
Щотижнево продить семінари, де охоплює різноманітні соціальні тематики з безробітніми в МЦЗ, відповідальна за роботу з умовно-засудженими, є секретарем спостережної комісії при міській раді.
Працює в мікрорайоні «Героїв Майдану»
Робоче місце знаходиться за адресою:
Міський центр соціальних служб
вул. Шевченка, 31, каб. №13
Тел.: (04141) 3-55-62;
Email: mcsssdmnv@ukr.net
Перелік закріплених за фахівцем із соціальної роботи вулиць і провулків в мікрорайоні «Героїв Майдану»:
Працює в мікрорайоні «Дружба»
Робоче місце знаходиться за адресою:
Міський центр соціальних служб
вул. Шевченка, 31, каб. №13
Тел.: (04141) 3-55-62;
Email: mcsssdmnv@ukr.net
Перелік закріплених за фахівцем із соціальної роботи вулиць і провулків в мікрорайоні «Дружба»:
Працює в мікрорайоні «Міськрай ТМО».
Робоче місце знаходиться за адресою:
Міський центр соціальних служб
вул. Шевченка, 31, каб. №16
Тел.: (04141) 3-55-62;
Email: mcsssdmnv@ukr.net
Перелік закріплених за фахівцем із соціальної роботи вулиць і провулків в мікрорайоні «Міськрай ТМО»:
Працює в мікрорайоні “Смолка”.
Робоче місце знаходиться за адресою:
Міський центр соціальних служб
вул. Шевченка, 31, каб. №16
Тел.: (04141) 3-55-62;
Email: mcsssdmnv@ukr.net
Перелік закріплених за фахівцем із соціальної роботи вулиць і провулків в мікрорайон «Смолка»:
Провідний практичний психолог Трояновська Ніна Володимирівна
Веде напрямок служби психологічної допомоги «Телефон Довіри», відповідальна за роботу з сім’ями загиблих учасників АТО, відповідальна за роботу з ВПО, здійснює соціальну роботу з учасниками АТО, надає психологічне консультування сім’ям СЖО та усім, хто потребує допомогу.
Новоград-Волинський міський центр соціальних служб-заклад, що проводить соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, і надає їм соціальні послуги.
Основними завданнями центру є:
Центр відповідно до визначених для нього завдань здійснює заходи щодо:
Надає соціальні послуги (соціальні послуги розуміються як заходи, спрямовані на покращення життєдіяльності осіб чи сімей) відповідно до державних стандартів соціальних послуг, зокрема:
Фінансування на утримання та забезпечення діяльності міського центру соціальних служб у 2021 році складало 1 871,8 тис. грн.,
У 2021році відремонтовано дах та зроблено нові сходи міського центру соціальних служб за адресою: вул. Шевченка, 31, використано 98, 7 тис.грн.
У 2021 році на реалізацію програми “Соціальний захист вразливих категорій населення на 2017-2021 роки” використано 35,1 тис.грн.
В рамках діяльності Служби соціальної роботи у громаді здійснено наступну роботу:
Протягом 2021 року в міському центрі соціальних служб загальна кількість отримувачів соціальних послуг –392 сім’ї та особи, в яких виховується 607 дітей. З них надавались соціальні послуги наступним категоріям сімей/ осіб з якими працює центр, враховуючи сім’ї, які проживають у приєднаних старостинських округах:
За період 2021 року в Новоград-Волинському міському центрі соціальних служб на обліку сімей, які опинились у складних життєвих обставинах перебувала 171сім’я, в яких виховується 354 дитини.
З метою подолання складних життєвих обставин або їх мінімізації під соціальним супроводом перебувало 76 сімей, в яких виховується 160 дітей та 8 осіб з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які отримали соціальне житло, яким в ході здійснення соціального супроводу надано 14827 соціальних послуг.
Основні причини взяття під соціальний супровід – ухилення батьків від виконання батьківських обов’язків, запобігання бездоглядності дітей, правопорушення та злочинність, низький виховний потенціал сім’ї, адаптація дітей-сиріт в опікунських сім’ях та інше.
Відвідано більше 800 сімей з метою з’ясування наявності складних життєвих обставин, здійснення оцінки потреб сім’ї/особи, перевірки факту вчинення насильства в сім’ї або реальної загрози його вчинення, бездоглядності дітей, з метою з’ясування стану утримання та виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають в сім’ях опікунів, піклувальників.
Соціальна робота з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах, є одним з пріоритетних напрямів діяльності центру соціальних служб. Так, протягом 2021 року проведено наступні щомісячні зустрічі з вищезазначеною категорією сімей, а саме :
Протягом 2021 року вищезазначеним сім’ям, в тому числі і сім’ям з приєднаних старостинських округів, надавалася благодійна допомога у вигляді продуктів харчування, гігієнічних засобів, меблів, матраців, одягу, килимів, іграшок, рюкзаків, канцелярських товарів, тощо.
З сім’ями батьків та дружин з дітьми загиблих учасників АТО/ООС, учасників АТО/ООС, Новоград-Волинський міський центр соціальних служб проводив протягом 2021 року наступні заходи:
Під соціальним супроводженням перебуває 5 прийомних сімей та 2 дитячих будинки сімейного типу, в яких виховується 22 дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та 4 особи після 18 років, для яких
протягом 2021 року проведено наступні заходи:
З метою роз’яснення сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, процедури та особливостей створення прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, патронатних сімей проводилась інформаційна кампанія «Візьми дитину в родину». Було виготовлено та розміщено в центральній частині міста 1 сіті-лайт «Візьми дитину у родину».
Протягом вересня 2021 року в 5 старостинських округах, які приєдналися до Новоград-Волинської ТГ проведено інформаційну кампанію щодо запровадження та організації функціонування послуги патронату над дитиною.
В міському центрі зайнятості проведено цикл бесід щодо розвитку сімейних форм виховання з безробітними, які перебувають на обліку.
Здійснювалася робота з особами, які перебувають у конфлікті з законом:
Протягом 2021 року Новоград-Волинським міським центром соціальних служб отримано 21 повідомлення про постановку дитини чи особи молодіжного віку на облік Новоград-Волинського міськрайонного відділу філії ДУ «Центр пробації» у Житомирській області, 10 повідомлень про звільнення осіб з місць позбавлення волі.
Проведено оцінювання потреб у соціальних послугах 31 сім’ї та осіб. Також соціальну роботу проведено в 13 сім’ях, члени яких перебувають у конфлікті із законом та перебувають на обліку осіб/сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, з них в 5 сім’ях діти вчинили правопорушення.
На базі міського центру соціальних служб спільно з Новоград-Волинським міськрайонним відділом філії ДУ «Центр пробації» у Житомирській області проводяться зустрічі для дітей та молоді, які повернулись з місць позбавлення волі або засудженні до покарань без позбавлення волі з представниками Новоград-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Новоград-Волинської міської бібліотеки-філії № 5, Новоград-Волинського міського центру зайнятості, які проводять профілактичну та роз’яснювальну роботу, мотивують до законослухняної поведінки.
З вищезазначеною категорією у 2021 році проведено наступні зустрічі:
16.09.2021 на базі Новоград-Волинського міського центру соціальних служб для співробітників Новоград-Волинського, Баранівського та Пулинського підрозділів філії Центру пробації проведено показ стрічки «Перукарська воля», до якого долучилися і працівники Новоград-Волинського МЦСС. Виїзний кінопоказ організували та провели модератори Кіноклубів Docudays UA.
Діє консультативний пункт при пологовому відділені КНП « Новоград-Волинське міськрай ТМО»,
мета якого: надання консультацій вагітним жінкам та жінкам – породіллям, які народили дитину, в тому числі:
У зв’язку із карантинними обмеженнями, у 2021 році діяльність консультативного пункту в пологовому відділенні в основному здійснювалася в телефонному режимі. Із старшим акушером підтримувався постійний телефонний зв’язок з метою з’ясування інформації щодо вагітних та жінок, які народили, про перебування їх в складних життєвих обставинах.
Зокрема, 4 жінкам-породіллям сприяли у відновленні документів, що посвідчують особу.
Здійснювалась соціальна робота з сім’ями, особами та дітьми, щодо яких надійшли повідомлення про вчинення домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі
При Новоград-Волинському міському центрі соціальних служб створено мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та /або насильства за ознакою статі.
У 2021 році отримано 17 повідомлень, згідно яких здійснено 17 екстрених виїздів, надано психологічну допомогу, проконсультовано з юридичних питань, роз’яснено законодавство щодо домашнього насильства.
Під соціальним супроводом Новоград-Волинського МЦСС з приводу вчинення насильства над дітьми перебувало 6 сімей (10 постраждалих дітей), 1 сім’я з приводу вчинення насильства над жінкою. Із 4 сім’ями здійснювалась робота за карткою отримувача послуг з причини жорстокого поводження з дітьми, надано соціальні послуги: кризового та екстреного втручання, консультування згідно Державних стандартів.
Щодо протидії торгівлі людьми, домашньому насильству та булінгу, в спеціалізованій службі «Телефон Довіри» проведено 12 «гарячих ліній».
20.05.2021р. на базі Новоград-Волинської бібліотеки філії-№ 5 для юнацтва Новоград-Волинським міським центром соціальних служб спільно зі службою у справах дітей Новоград-Волинської міської ради та Новоград-Волинським РВП ГУНП України в Житомирській області для учнів 8 класу ЗОШ №3 проведено захід на тему «Насилля в сім’ї».
23.09.2021 р. з метою профілактики дитячого насильства та проявів агресії спільно з бібліотекою-філією № 3, проведено тренінг з учнями Новоград-Волинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 10 художньо-естетичного профілю на тему: «Гнів та агресія»;
Проведено ряд заходів в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», з метою попередження насильства в учнівському середовищі, протидії торгівлі людьми, зокрема:
На сторінці міського центру соціальних служб у соціальній мережі «Фейсбук» та в друкованих ЗМІ постійно розміщувались інформації про правові основи запобігання та протидії насильству в сім’ї, торгівлі людьми, види допомоги особам, які потерпають від насильства та торгівлі людьми, відповідальності за його вчинення.
На базі Новоград-Волинського міського центру соціальних служб діє спеціалізована служба «Телефон Довіри».
Завдання: здійснення психологічного та індивідуального консультування по телефону різних категорій і груп населення, які потребують психологічної або інформаційної допомоги та звертаються до служби «Телефон Довіри».
Протягом 2021 року на спеціалізовану службу «Телефон Довіри» надійшло 256 телефонних дзвінків.
Щочетверга в спеціалізованій службі психологічної допомоги «Телефон Довіри» проводяться «Гарячі лінії» по питаннях соціально-профілактичного характеру, за 2021 рік проведено 47 гарячих ліній за участі представників міського центру соціальних служб, Новоград-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Новоград-Волинської міської ради, КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО», БФ «Нехай твоє серце б’ється», зокрема:
Соціальна робота в пришкільних таборах
Новоград-Волинським міським центром соціальних служб з 31.05.2021 по 11.06.2021 спільно із соціальними партнерами: службою у справах дітей Новоград-Волинської міської ради, Новоград-Волинським РВП ГУНП України в Житомирській області, Новоград-Волинським районним управлінням ДСНС України в Житомирській області в пришкільних таборах загальноосвітніх навчальних закладів проведено профілактично-роз’яснювальну роботу з дітьми на тему «Безпека поведінки дітей влітку». Соціальну роботу проведено в Пилиповецькій ЗОШ, Наталівській ЗОШ, Дідовицькій ЗОШ, Великомолодьківській ЗОШ, ЗОШ № 8, ЗОШ № 5, ЗОШ № 7, ЗОШ № 9, ліцеях № 11 та № 4, ЗОШ № 10, ЗОШ № 6, ЗОШ № 3, ЗОШ №2, охоплено 380 учнів різних вікових категорій.
В рамках відзначення Дня батька, 23.06.2021, міським центром соціальних служб організовано та проведено круглий стіл «Важливість батька і батьківства в українській родині та відповідальності батька» за участі духовенства міста різних релігійних конфесій, багатодітних сімей, керівництва загальноосвітніх шкіл міста, тощо.
Реалізовано фотопроект #татоthebest,, який транслювався на телеканалі “Студія Калина”, а також на офіційній сторінці міської ради у Facebook.
16.06.2021 р. міським центром соціальних служб організовано та проведено святковий майстер–клас до Дня батька у кафе-ресторані «Арцах», в якому взяли участь четверо батьків.
До Дня батька в центральній частині міста було розміщено 2 сіті-лайти.
Проведено традиційні міські вуличні просвітницько-профілактичні акції, спрямовані на профілактику соціально-небезпечних хвороб і пропаганду здорового способу життя, спільно з волонтерським центром «Милосердя» Новоград-Волинського медичного фахового коледжу, благодійним фондом «Нехай твоє серце б’ється», християнською церквою «Ранкова зірка», управлінням у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Новоград-Волинської міської ради, службою у справах дітей Новоград-Волинської міської ради, Новоград-Волинським районним відділом поліції ГУНП України в Житомирській області, Новоград-Волинським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги, а саме до:
Директор Олена КОТОВА
ПОЛОЖЕННЯ
про Новоград-Волинський міський центр соціальних служб
Діяльність центру повинна відповідатикритеріямдіяльностінадавачівсоціальнихпослуг.
– проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потраплянню у складні життєві обставини осіб та сімей з дітьми;
– надання особам і сім’ям з дітьми комплексу соціальних послуг відповідно до їх потреб згідно з переліком, затвердженим центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері сім’ї та дітей, з метою подолання складних життєвих обставин та мінімізації негативних наслідків таких обставин.
1) здійснює заходи щодо:
запобігання потраплянню у складні життєві обставини осіб та сімей, упровадження новітніх соціальних технологій, спрямованих на недопущення, мінімізацію чи подолання складних життєвих обставин;
виявлення отримувачів соціальних послуг та ведення їх обліку;
соціальної та психологічної адаптації дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа з метою підготовки до самостійного життя, організації наставництва;
надання особам, які постраждали від домашнього насильства, та особам, які постраждали від насильства за ознакою статі, вичерпної інформації про їх права та можливість отримання допомоги;
2) проводить оцінювання потреб осіб/сімей, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах, у соціальних послугах, визначає методи соціальної роботи, забезпечує психологічну підтримку;
3) надає соціальні послуги відповідно до державних стандартів соціальних послуг, зокрема:
соціального супроводу;
консультування;
соціальної профілактики;
соціальної інтеграції та реінтеграції;
соціальної адаптації;
соціального супроводу сімей, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
кризового та екстреного втручання;
представництва інтересів;
інші соціальні послуги відповідно до визначених потреб;
4) забезпечує соціальне супроводження прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу;
5) забезпечує соціальний патронаж осіб, які відбули покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі на певний строк, а також звільнених від подальшого відбування зазначених видів покарань на підставах, передбачених законом;
6) складає план реабілітації особи, яка постраждала від торгівлі людьми;
7) вносить відомості до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг;
8) проводить моніторинг та оцінювання якості наданих ним соціальних послуг;
9) створює умови для навчання та підвищення кваліфікації фахівців, які надають соціальні послуги;
10) взаємодіє з іншими суб’єктами системи надання соціальних послуг, а також з органами, установами, закладами, фізичними
особами-підприємцями, які у Новоград-Волинській міській територіальній громаді в межах своєї компетенції надають допомогу вразливим групам населення та особам/сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах, та/або забезпечують їх захист;
11) інформує жителів Новоград-Волинської міської територіальної громади та кожного отримувача соціальних послуг у формі, доступній для сприйняття особами з будь-яким видом порушення здоров’я, про перелік соціальних послуг, які він надає, обсяг і зміст таких послуг, умови та порядок їх отримання;
12) інформує жителів Новоград-Волинської міської територіальної громади про сімейні форми виховання та проводить попередній відбір кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі;
13) бере участь у визначенні потреб населення Новоград-Волинської міської територіальної громади у соціальних послугах, а також у розробленні та виконанні програм надання соціальних послуг, розроблених за результатами визначення потреб населення Новоград-Волинської міської територіальної громади у соціальних послугах;
14) готує статистичні та інформаційно-аналітичні матеріали стосовно наданих соціальних послуг і проведеної соціальної роботи, які подає засновнику;
15) забезпечує захист персональних даних осіб, сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, інших вразливих категорій осіб, яким центром надаватимуться соціальні послуги, а також осіб, що повідомили про перебування осіб/сімей у складних життєвих обставинах, відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”.
самостійно визначати форми та методи роботи;
подавати до органів державної влади та органів місцевого самоврядування запити на інформацію, необхідну для організації надання соціальних послуг, та отримувати таку інформацію;
залучати на договірній основі підприємства, установи, організації та волонтерів до надання соціальних послуг;
залучати грошові кошти та інші ресурси (людські, матеріальні, інформаційні тощо), необхідні для надання соціальних послуг.
направлення особи/сім’ї для отримання соціальних послуг, видане відповідно до рішення департаменту праці та соціального захисту Новоград-Волинської міської ради про надання послуг центром;
результати оцінювання потреб особи/сім’ї у соціальних послугах.
організовує роботу центру, персонально відповідає за виконання центром визначених для нього завдань;
здійснює контроль за повнотою та якістю надання соціальних послуг особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, відповідно до державних стандартів і нормативів;
забезпечує своєчасне подання звітів про роботу центру до органу, яким утворено центр;
затверджує положення про структурні підрозділи (служби) центру;
затверджує посадові інструкції працівників центру;
призначає в установленому порядку на посаду та звільняє з посади працівників центру;
затверджує правила внутрішнього розпорядку центру та контролює їх виконання;
видає відповідно до компетенції накази, організовує та контролює їх виконання;
укладає договори, діє від імені центру і представляє його інтереси;
розпоряджається коштами центру в межах затвердженого кошторису;
забезпечує фінансово-господарську діяльність центру, створення та розвиток матеріально-технічної бази для проведення комплексу заходів/ надання соціальних послуг особам, які перебувають у складних життєвих обставинах;
забезпечує проведення атестації працівників центру в порядку, визначеному законодавством, та сприяє підвищенню їх кваліфікації;
вживає заходів до поліпшення умов праці, дотримання правил охорони праці, внутрішнього трудового розпорядку, санітарної та пожежної безпеки;
виконує інші повноваження, передбачені законодавством.
Примірний штатний норматив чисельності працівників центру затверджується Мінсоцполітики.
Розмір плати за соціальні послуги визначається центром в установленому законодавством порядку і затверджується його директором.
Кошти, що надходять від надання платних соціальних послуг, використовуються в установленому законодавством порядку.
створення належних умов для професійної діяльності, у тому числі шляхом підвищення кваліфікації, супервізії;
проведення профілактичного медичного огляду;
захист професійної честі, гідності та ділової репутації, зокрема в судовому порядку;
надання спеціального одягу, взуття, інвентарю, велосипедів, проїзних квитків або виплату грошової компенсації за їх придбання відповідно до норм, затверджених засновником;
створення безпечних умов праці.
Центр має право на придбання та оренду обладнання, необхідного для забезпечення його функціонування.