Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

Директор
Гудзь Ольга Павлівна

Код ЄДРПОУ

13571715

Адреса

11700, м. Звягель, вул. Військової доблесті, 14

Тел. (04141) 3-83-43, (04141) 3-87-00

Графік прийому

Пн, Вт,Ср, Чт, Пт

з 8:00 до 17:00

Обід з 12:00 до 13:00

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Новоград-Волинського району створено з метою здійснення соціального обслуговування громадянам похилого віку, особам з інвалідністю та громадянам, які потрапили у складні життєві обставини та потребують сторонньої допомоги за місцем проживання, в умовах стаціонарного, тимчасового або денного перебування.

Міський територіальний центр надає соціальні послуги пенсіонерам, особам з інвалідністю І-ІІ групи незалежно від віку, одиноким непрацездатним громадянам та іншим соціально незахищеним громадянам вдома, які потребують соціально – побутової та медико-соціальної допомоги.

Малозабезпеченим непрацездатним громадянам виділяється натуральна допомога у вигляді продуктових наборів та вживаних речей.

Постійно здійснює соціальний патронаж мешканців міста з метою виявлення тих, хто потребує соціальної допомоги або знаходиться у тимчасовій критичній ситуації.

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Новоград-Волинської міської ради є бюджетною установою, рішення щодо утворення, ліквідації або реорганізації якої приймає Новоград-Волинська міська рада.

Територіальний центр працює згідно Положення про територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Новоград-Волинської міської ради, яке було затверджено рішенням міської ради від 07.04.16 № 75.

Штатний розпис територіального центру налічує 68,5 штатних одиниць.

Відділення соціальної допомоги вдома обслуговує громадян, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з частковою втратою рухової активності (мають 3, 4 і 5 групу рухової активності) і потребують сторонньої допомоги, надання соціальних послуг в домашніх умовах згідно з медичним висновком, а саме:

  • громадян похилого віку;
  • інвалідів (які досягли 18-ти річного віку), крім осіб, які отримали інвалідність внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, які отримують соціальну допомогу на постійний сторонній догляд, побутове та спеціальне медичне обслуговування;
  • хворих (з числа одиноких осіб працездатного віку на період до встановлення групи інвалідності, але не більш, як чотири місяці). Відділення не здійснює соціального обслуговування (надання соціальних послуг) громадян, які потребують цілодобового стороннього догляду.

Відділення соціальної допомоги вдома надає такі соціальні послуги

1. Догляд вдома – допомога у самообслуговуванні (дотримання особистої гігієни, рухового режиму, годування), у пересуванні в побутових умовах, у веденні домашнього господарства (закупівлі продуктів харчування, ліків та інших товарів, приготування їжі, прання, прибирання житла, оплата комунальних платежів, дрібний    ремонт одягу, взуття тощо), в організації взаємодії з іншими фахівцями та службами (виклик лікаря, комунальних служб, транспортних служб, тощо); навчання навичкам самообслуговування; допомога у забезпеченні технічними засобами реабілітації, навчання користування ними; психологічна підтримка; надання інформації з питань соціального захисту населення; допомога в отриманні безоплатної правової допомоги; допомога в оформленні документів.

2. Паліативний/хоспісний догляд – допомога у самообслуговуванні (дотримання особистісної гігієни, рухового режиму, прийом ліків, годування); спостереження за станом здоров`я; сприяння наданню медичних послуг; допомога у забезпеченні технічними засобами реабілітації, навчання навичкам користування ними; навчання членів сім`ї догляду; представництво інтересів; психологічна підтримка особи та членів сім`ї; надання інформації з питань соціального захисту населення; допомога в отриманні безоплатної правової допомоги; організація та підтримка груп самодопомоги.

Відділення соціальної допомоги вдома може здійснювати обслуговування громадян похилого віку, інвалідів (які досягли 18-тирічного віку), хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування, але не мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу.

Обслуговування таких громадян здійснюється за плату, відповідно до тарифів на платні соціальні послуги або з установленням диференційованої плати.

Документи, які необхідні при зарахуванні на обслуговування

1. Письмова заява громадянина;

2. Медичний висновок про нездатність до самообслуговування, потребу в постійній стронній допомозі та догляді в домашніх умовах;

3. Договір, укладений громадянином і територіальним центром про надання соціальних послуг;

4. Довідка про склад сім’ї (форма №3) або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб;

5. Витяг з Державного реєстру прав,отримана посадовою особою структурного підрозділу з питань соціального захисту населення місцевої державної адміністрації або виконавчого органу відповідної ради шляхом безпосереднього доступу до цього Реєстру;

6. Копія довідки про встановлення групи інвалідності (за наявності);

7. Копія рішення (розпорядження) органу, що утворив територіальний центр, або утвореної комісії, про звільнення від плати громадян похилого віку, інвалідів (які досягли 18-річного віку), хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування, але мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу (за наявності);

8. Довідка про доходи за останні шість місяців, що передують місяцю звернення за встановленням диференційованої плати за надання соціальних послуг;

9. Копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи ( для внутрішньо переміщених осіб).

Відділення денного перебування обслуговує громадян похилого віку, інвалідів (які досягли 18 – річного віку), що частково втратили здатність до самообслуговування.

Відділення денного перебування обслуговує громадян незалежно від їх сімейного стану, які мають часткове порушення рухової активності, частково нездатні до самообслуговування та не мають медичних протипоказань для перебування в колективі та потребують соціально-побутової і психологічної адаптації, надання соціальних послуг з метою усунення обмежень життєдіяльності, запобігання виникненню та розвитку можливих захворювань особи, підтримки її здоров`я, соціальної незалежності, відновлення знань, вмінь та навичок з орієнтування в домашніх умовах, ведення домашнього господарства, самообслуговування, поведінки у суспільстві, сприяння розвитку різнобічних інтересів і потреб осіб, організації довкілля і відпочинку.

У відділенні денного перебування надаються такі послуги

Соціальна адаптація – допомога в аналізі життєвих ситуацій, визначенні основних проблем, шляхів їх вирішення, складання плану виходу із складної життєвої ситуації; залучення отримувача до вирішення власної складної життєвої ситуації; надання інформації з питань соціального захисту населення; навчання, формування та розвиток соціальних навичок, умінь, соціальної компетенції; представництво інтересів; корекція психологічного стану та поведінки в повсякденному житті; надання психологічної підтримки; допомога в оформленні документів; організація клубів за інтересами, клубів активного дозвілля, університетів третього віку; допомога в організації денної зайнятості та дозвілля; сприяння організації та діяльності груп самодопомоги тощо.

– профілактична фізкультура;

– профілактичний масаж;

– праце терапія: в’язання, вишивання, викладання та вишивання бісером;

– працюють гуртки «Художнє слово», «Хорового співу». «Прикладного мистецтва»;

– працюють комп’ютерні курси «Факультету інформаційних технологій» університету ІІІ віку, де навчаються комп’ютерній грамотності;

– проводяться навчання з корекційно-розвиткової програми Факультетів “Здоров’я”, та “Основи медичних знань”  Університету ІІІ віку;

– працює кінотеатр для підопічних;

– пункт прокату засобів реабілітації.

Документи, які необхідні для отримання послуги

1. письмова заява громадянина;

2. медичний висновок про потребу в соціальний адаптації або денному догляді та відсутність медичних протипоказань для перебування в колективі;

3. копія довідки про встановлення групи інвалідності (за наявності);

4. довідка про склад сім`ї (форма №3) або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб;

5. копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб).

Всі послуги у відділенні денного перебування надаються безкоштовно.

Відділення організації надання адресної натуральної та грошової  допомоги обслуговує громадян, які відповідно до акта обстеження матеріально-побутових умов потребують натуральної чи грошової допомоги: похилого віку, інваліди (які досягли 18-річного віку), хворі (з числа осіб працездатного віку на період встановлення їм групи інвалідності, але не більше як чотири місяця) у разі коли вони на своєму утриманні мають неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів; які перебувають у складних життєвій ситуації у зв`язку з безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, стихійним лихом, катастрофою, у разі коли вони мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів.

Право на безоплатне обслуговування мають:

  • громадяни, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з похилим віком, хворобою, інвалідністю і не мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу, або рідні є громадянами похилого віку чи визнані інвалідами в установленому порядку;
  • інші громадяни похилого віку, інваліди, хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більше як чотири місяці), які мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інваліфдів, за умови, що середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий ніж 1,5 прожиткового мінімуму для сім`ї;
  • внутрішньо переселені особи.

Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги виходячи з можливостей, наявної фінансової та матеріальної – технічної бази безоплатно забезпечує громадян:

  • меблями, одягом, взуттям, іншими предметами першої потреби;
  • ліками, предметами медичного призначення;
  • предметами побутової гігієни;
  • продовольчими та промисловими товарами;
  • гарячими обідами тощо.

Документи, які необхідні при зарахуванні на обслуговування

1. письмова заява громадянина;

2. довідка про склад сім`ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб;

3. довідки про доходи членів сім`ї або довідка про доходи за останні шість місяців, що передують місяцю звернення за встановленням диференційованої плати за надання соціальних послуг;

4. копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб).

Річні звіти

Звіти про результати організації та проведення моніторингу та внутрішньої оцінки якості надання соціальних послуг територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

Чат-бот Гаряча лінія